Зеленський уточнив, за яких умов бойові дії можна буде завершити до літа

За словами українського президента, ключовим є позиція третьої сторони – тобто США

Бойові дії, які тривають в Україні з 2014 року, є можливість завершити вже до літа поточного року, однак головне питання – чи погодиться на цю пропозицію Росія. Про це розповів президент України Володимир Зеленський у інтерв’ю світовим масмедіа.

За словами українського президента, ключовим є позиція третьої сторони – тобто США.

"Дивіться: залежить не тільки від України. Залежить від Америки, яка повинна тиснути на Росію. Якщо буде бажання не тільки з української сторони, але й з боку агресорів, то в нас вийде закінчити бойові дії до літа", – сказав Зеленський.

Володимир Зеленський послався на "мирний план" американського президента Дональда Трампа, який на останніх перемовинах за вимогами сторін трансформувався у 20-пунктний план. За ним, серед іншого, саме США забезпечують Україні відповідні безпекові гарантії.

"Поетапність цього процесу для українців передусім залежить від гарантій безпеки. Не тільки вирити, а достеменно знати, що у майбутньому неможлива нова агресія Росії. Або якщо вона все ж таки піде на це, ми будемо не наодинці, буде сильний захист. Це й є гарантії безпеки, передусім, від Сполучених Штатів Америки", – сказав він.

Наступним етапом президент України назвав пошук рішення питання, щодо якого досі немає згоди – це територіальне питання.

"Якщо ці речі в нас є, ми йдемо до 20-пунктного плану – якщо ми знайшли кроки назустріч до тих чи інших можливих речей щодо питання Сходу нашої держави. Тут поки що у питаннях територій у нас погляди різні. Якщо знайдемо можливості домовитись, то йдемо далі 20-пунктним планом – підемо на референдум. Можна все це встигнути до літа", – додав Володимир Зеленський.


varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також