"Жертви не бояться, не мовчать, а звертаються по допомогу і поліція готова таку допомогу їм надавати", — Дмитро Міхалець

DSC_0714
DSC_0714

Сьогодні, 28 листопада, у Львові розпочали роботу дві мобільні групи поліції з протидії домашньому насильству, повідомляє Головне управління Національної поліції у Львівській області.

Роботу груп на головній площі Львова презентували заступник начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області старший лейтенант поліції Дмитро Міхалець, начальник Управління патрульної поліції Львівської області майор поліції Роман Пилипенко, Голова регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу Ханелору Вальер та інші.

«Можна сказати, що відсьогодні — це повноцінний впроваджений проект з протидії домашньому насильству у Львові. Мобільні групи реагування проходили навчання, з вересня  працювали в тестовому режимі. Результат хороший — збільшилась кількість повідомлень на лінію 102 про такі правопорушення, а це свідчить про те, що жертви не бояться, не мовчать, а звертаються за допомогою і поліція готова таку допомогу їм надавати. Ми співпрацюємо в цьому напрямку з органами місцевого самоврядування, з громадськими організаціями, а також з нашими іноземними партнерами яким я хочу подякувати», — прокоментував цю подію Дмитро Міхалець.

Дві мобільні групи, до складу яких увійшли співробітники Управління превентивної діяльності поліції Львівщини та Управління патрульної поліції Львівської області, створені для негайного реагування на повідомлення мешканців про вчинення домашнього насильства. Окрім того, основними завданнями, які виконуватимуть правоохоронці, є припинення протиправних дій, винесення термінових заборонних приписів щодо кривдників, а також інформування жертв про їх права.

Домашнє насильство — те, що зазвичай замовчується. Тому тепер цим займаються правоохоронні органи, які нагадують: повідомити про вчинення щодо вас домашнього насильства можна на оперативну лінію «102», у територіальні підрозділи поліції або звернутись до дільничного офіцера поліції.

Фото: з публікації про цю подію сайту Головного управління Національної поліції у Львівській області.