Жителів Львівщини попереджають про шахраїв у соціальних мережах
Серед тих, хто розміщує оголошення на сайтах та у соціальних мережах, можуть бути аферисти. Про це повідомляє Відділ комунікації поліції Львівської області.
В Личаківський відділ поліції 25 липня звернувся за допомогою 26-річний львів’янин. Чоловік повідомив, що в одній із соціальних мереж він знайшов оголошення про продаж мобільного телефону «Айфон 6S». Узгодивши ціну із його власником , заявник переказав завдаток у розмірі 1 500 гривень на банківську картку, номер якої той йому надав. Проте телефон чоловікові так і не надіслали.
Працівники поліції встановлюють обставини події та місцезнаходження особи, причетної до шахрайства.
Аби не стати жертвами аферистів, правоохоронці радять:
- в жодному разі не перераховуйте гроші у якості завдатку чи передоплати особам, які подали приватні оголошення. Максимум, чим можна ризикнути, - сумою коштів, необхідних для пересилки товару;
- домовляйтесь про його придбання на умовах відправки поштою накладеним платежем. Більшість шахраїв зазвичай не пристають на таку пропозицію;
- якщо мова йде про вартісні покупки (від 10 000 гривень і більше), то краще витратитись на поїздку до продавця, ніж залишитись ні з чим. Безпосередньо на місці можна переконатись, що автомобіль, мотоблок чи інша техніка не віртуальні, а існують у дійсності (як і особа, що їх реалізує), що товар належної якості тощо;
- зазначені в оголошеннях номери телефонів спробуйте перевірити через пошукові системи Інтернету. Не виключено, що хтось вже став жертвою шахрая і попереджає інших про це;
- будьте обережні, якщо продавець мешкає на непідконтрольних Україні територіях. Розшукати та притягнути до відповідальності шахрая, котрий там проживає, наразі неможливо.
Потерпають від аферистів не тільки покупці, а й продавці різних товарів. Так, у Сихівський відділ поліції днями надійшла заява від 46-річного місцевого мешканця. За словами чоловіка, він розмістив в Інтернеті оголошення про продаж зварювального апарату.
Зустрівшись з незнайомцем, котрий мав намір його придбати, заявник віддав йому пристрій після того, як отримав на мобільний телефон смс-повідомлення про надходження на його картковий рахунок коштів в сумі 6 000 гривень. А згодом з’ясувалося, що банк жодних повідомлень не надсилав, і гроші ніхто не переказував.
Аби не потрапити у таку халепу, слід спочатку переконатись у порядності покупця. Зробити це можна, зателефонувавши у сервісний центр банку, послугами якого користуєтесь, або перевіривши стан свого рахунку у найближчому банкоматі.
varta1.com.ua: Новини
Упродовж доби п’ятеро жителів Буковини втратили понад 400 тисяч гривень: подробиці
Проводяться досудові розслідування
Перед судом постане 19-річний львів’янин за шахрайство під приводом «інвестицій»
Йому загрожує до трьох років тюрми
У Кам’янці-Подільському чоловік з ножем напав на 16-річну дівчину: поліція затримала нападника
Потерпіла змогла вирватися від розбійника та втекла
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі