Мешканців Львівщини запрошують пройти безкоштовний тест на гепатит С та ВІЛ

Blood sample
Blood sample

В Україні стартував Європейський тиждень тестування. З 20 по 27 листопада Львівський обласний центр громадського здоров’я закликає мешканців області протестуватися на вірусний гепатит С та ВІЛ, інформують у пресслужбі ЛОДА.


Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. Так, за 9 місяців 2020 року у Львівській області зафіксовано 54 випадки захворювання на гострий гепатит В і 21 — на гострий гепатит С. Відповідно за цей же період 2020 року хронічний гепатит В виявлено у 29 осіб, хронічний гепатит С — у 172.


«Не менш важливою проблемою є його профілактика. Найбільше гепатит загрожує дітям до 1 року. Саме в цьому віці 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічною хворобою. Ризик знижується, коли дитина стає старшою. У 30–50 % дітей, інфіковані віком від 1–6 років, розвивається хронічний гепатит. У 20–30 % людей, інфікованих в дитинстві, в подальшому розвивається цироз та рак печінки, тому ВООЗ рекомендує якнайшвидше вакцинувати новонароджених дітей, впродовж 24 годин після народження», — пояснила директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я Мар’яна Служинська.


Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим раніше людина потрапляє під медичний нагляд і розпочинає лікування. Наразі, ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. Призначення сучасного лікування дозволяє повністю позбутися гепатиту С за 3–6 місяців.


В рамках Європейського тижня тестування, 24–25 листопада 2020 року Львівський обласний центр громадського здоров’я у співпраці з Благодійним Фондом «Салюс» організовує безкоштовне тестування мешканців Львівщини на вірусний гепатит С та ВІЛ, що відбуватиметься у мобільній амбулаторії БФ «Салюс»:
— 24 листопада — на території Новороздільської міської лікарні (м. Новий Розділ, вул. Володимира Винниченка, 37) з 13:00 до 15:00 год.;
— 25 листопада — на території Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Червоноград (м. Червоноград, вулиця Івасюка, 8) з 13:00 до 15:00 год.


Аби пройти тест на ВІЛ та гепатит С зверніться до свого сімейного лікаря.