Зі встановленням головної ялинки країни спалахнув скандал: що відомо
Ще навіть не встигли встановити на Софійській площі в Києві, а вона вже стала причиною відчайдушних сварок у соціальних мережах
Ще навіть не встигли встановити на Софійській площі в столиці Головну новорічну ялику України, а вона вже стала причиною відчайдушних сварок у соціальних мережах. Про це пише ТСН
Частина українців заявляє, що вони проти святкування новорічних свят, коли у країні триває війна, гинуть люди і гроші потрібні на закупівлю усього необхідного військовим.
Також чимала частина українців «за» встановлення ялинки, бо незважаючи на війну, дітям потрібно відчуття свята та різдвяного настрою, хоч і під виття сирен.
Вже майже десять років організацією новорічних свят у Києві на Софійській площі займається Folk Ukraine. У мирні часи вони дивували киян і гостей міста розкішними тридцятиметровими ялинками з яскравою ілюмінацією та іграшками. Але, як кажуть, минулося.
У грудні 2022 року до новорічних і різдвяних свят на Софійській площі поставили штучну 12-метрову ялинку незламності з тризубом на маківці, її прикрасили білими голубами та підсвічували від генератора. На цю ялинку місто не витратило жодної копійки бюджетних коштів – все за рахунок мецената.
Цьогріч столична влада теж дозволила встановити головну ялинку країни (жодних масових заходів чи фастфудів не буде), але в соціальних мережах зчинили справжній ґвалт щодо вартості ялинки. Люди чомусь вирішили, що ялинка коштуватиме шалених грошей, як у довоєнні часи. Вони вимагають відмовитися від святкування, а гроші переказати на ЗСУ.Ялинку готові безкоштовно надати в оренду Організатори новорічних свят кажуть, що здивовані такою реакцією людей, вони б із радістю віддали кошти за ялинку на ЗСУ, але місто нічого не платить їм за її встановлення. Йдеться про ялинку, яку вже не потрібно купляти, а лише зібрати з того, що є на складі у її власника.
"Ми вже 10 років організовуємо новорічні свята у столиці – це наша профільна діяльність. Тож нічого не купуємо для прикрашання ялинки, все беремо з власних складів і встановлюємо її для киян безкоштовно. Це десь так, як пекар ділиться хлібом із людьми. Вона не коштує міському бюджету Києва ні копійки. Новорічного оздоблення – гірлянд та іграшок – у нас вистачить на всі обласні центри України. Можу його здавати охочим в оренду за нуль копійок. Будь-ласка, приїздіть, ми все це вам віддаємо безкоштовно, прикрасите свою ялинку, а після свят повернете. З вас лише витрати на транспортування", – розповідає сайту ТСН.ua Ігор Добруцький, президент Folk Ukraine, організатор новорічного свята на Софійській площі.
Він переконаний, що різдвяна ялинка має об’єднувати, а не роз’єднувати людей. Як зазначає Ігор Добруцький: без культури – немає нації, а без традицій – немає країни.
Охочі можуть продати ялинку на аукціоні
Найзатятішим противникам ялинки Ігор Добруцький пропонує таке:
"Я можу на хейтерів переписати ялинку, яку ми маємо встановити в Києві, бо це приватна власність – спробуйте її продати на аукціоні. Наприклад, три лоти: ялинка без іграшок, ялинка з іграшками та фотозона. Беріть, будь-ласка, спробуйте продати її хоч за 100 мільйонів і переказуйте отримані кошти на ЗСУ. У мене не буде до вас жодних претензій, увійдіть у історію хоч так", – пропонує Ігор Добруцький.
Якою буде головна ялинка України
Відкриття ялинки заплановане традиційно – День святого Миколая.(цьогоріч 6 грудня)
З власних джерел у виданні дізналися, що головне різдвяне дерево вберуть у два міксовані основні кольори – білий і зелений. Наразі невідомо, кому буде присвячена цьогорічна ялинка та її основна тематика. Також у секреті тримають те, якими будуть на ній новорічні іграшки.
Цікаво, що цьогоріч головна ялинка змінить своє місце розташування на Софійській площі.
Торік її встановили біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, а тепер змонтують ближче до мурів Національного заповідника «Софія Київська» і встановлять навпроти флагштока, там легше під’єднати ялинку до генератора, від якого горітимуть новорічні вогні.
Новорічні іграшки, якими торік прикрашали головну ялинку України / Фото: ТСН.ua
Зона підтримки для ЗСУ
Біля головної ялинки країни на Софійській площі планують встановити фотозону, де будуть розташовані кілька невеличких новорічних ялинок з великою кількістю іграшок на гілках.
Читайте також: у Львові визначилися чи буде у місті новорічна ялинка
"Кожен охочий зможе зняти з гілки іграшку і залишити її собі на згадку, але перед цим має задонатити кошти на ЗСУ. Все буде демократично, як кажуть, на совісті наших гостей: один донат – одна іграшка. Біля дрібних ялинок розмістимо QR-коди з рахунками волонтерів і благодійних фондів, які збирають кошти на потреби ЗСУ. Люди зможуть обрати будь-який з них і переказати кошти просто на площі. Кожного ранку ми будемо поновлювати відсутні іграшки на гілках ялинок. Так ми зможемо більше допомогти нашим воїнам, ніж сперечатися у соціальних мережах", – розповіли сайту ТСН.ua організатори новорічних свят.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
СБУ затримала посадовицю Мінкульту, яка виправдовувала обстріли України та вихваляла путіна
Чиновниці загрожує до 8 років ув’язнення за пропаганду рашизму та поширення фейків про ЗСУ
Українські синхроністки здобули «золото» на етапі Кубка світу
Українки випередили найближчих конкуренток з Італії та Ізраїлю в акробатичній програмі
У Краматорську через авіаудар росіян загинули троє людей, серед них 13-річний хлопець
Кількість постраждалих внаслідок атаки на мирне місто зросла до 12 осіб
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщині під час робіт загинув слюсар
Коментарі