Зірваний обмін полоненими мав бути одним з найбільших за час повномасштабної війни - ГУР

Юсов додав, що достеменно з'ясувати, що саме стало причиною падіння літака, можна вивчивши рештки літака, «чорні скриньки» та уважно обстеживши місце авіатрощі

ФОТО: ілюстративне

Зірваний 24 січня обмін полоненими мав бути одним з найбільших за час повномасштабної війни. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафон

«Ми не будемо називати точної цифри. І до обміну, поки він не відбудеться, такі речі не практикуються. Але це мав бути один з найбільших обмінів за історію повномасштабної війни. І взагалі-то, мав бути, можна сказати, ювілейний - 50-й, але, на жаль не відбувся», - сказав він.

Стосовно начебто «списків» українських військовополонених з борту Іл-76, які були опубліковані російськими пропагандистами, Юсов зауважив, що вивчається вся інформація з усіх джерел. Також відбувається комунікація з родинами полонених.

 «Списки, які з'являються через джерела російської пропаганди, з'являються для того, щоб протестувати реакцію, викликати реакцію. Коментувати їх ми не будемо», - наголосив представник ГУР.

Водночас він зауважив, що якщоо росія захоче офіційно оприлюднити списки публічно, через структури, які дотичні до прямої роботи з військовополоненими, - Міністерство оборони, спецслужби, гуманітарний штаб, інші структури, - тоді будуть і офіційні коментарі.

«Наразі це навмисна інформаційно-психологічна робота ворога. Що стосується саме конкретних причин падіння цього літака, то, звичайно, вимога створення відкритої міжнародної комісії логічна і обґрунтована», - підкреслив Юсов.

Юсов додав, що достеменно з'ясувати, що саме стало причиною падіння літака, можна вивчивши рештки літака, «чорні скриньки» та уважно обстеживши місце авіатрощі.

Читайте також: у ГУР підтвердили, що 24 січня готувався обмін полоненими між росією та Україною

«Наразі, як ми чуємо, росія відкидає можливість роботи такої комісії», - наголосив представник розвідки.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також