Зловмисники з Львівщини продавали закриті військові дані (фото)

n_6840_57195615
n_6840_57195615

В Україні викрили організоване угруповання, учасники якого незаконно продавали інформацію із закритих державних інформаційних ресурсів, зокрема військового характеру.

Про це повідомили 11 грудня у пресслужбі СБУ.

«Організували нелегальний бізнес четверо мешканців Івано-Франківської і Львівської областей. Зловмисники створили сайт, розміщений на закордонному сервері, через який пропонували »клієнтам« придбати інформацію із обмеженим доступом. Вартість послуг залежала від обсягу даних. Серед масивів незаконно отриманих даних були, зокрема, відомості військового характеру про закупівлю та переміщення техніки», — встановили оперативники.

Як з’ясувалося, лише до одного з «сервісів» зловмисників було підключено майже 50 замовників, серед яких, за попередньою інформацією, були також представники РФ.

Окремо зазначається, що фігурантів справи затримали під час продажу однієї з баз даних у Івано-Франківську.

Під час обшуків в офісі та за місцями проживання підозрюваних виявили комп’ютерну техніку з базами даних, що є власністю держави та мають обмежений доступ, а також кредитні картки, на які зловмисники отримували кошти за продану інформацію.Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації), та ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії.