Зміни щодо освіти в час збройного конфлікту: Україна приєднається до Декларації про безпеку шкіл

5db733fe83e74919801374
5db733fe83e74919801374

Кабінет міністрів ухвалив проект Указу Президента, що уповноважує Ганну Новосад, Міністра освіти і науки, на підписання Декларації про безпеку шкіл. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Вже вчора, 28 жовтня, у місті Маріуполь на виїзному засіданні КМУ було прийняте відповідне рішення.

«Збройна агресія Російської Федерації та тимчасова окупація АР Крим і частин Донецької та Луганської областей — це, без перебільшення, трагедія нашого народу.  І найбільш вразливими у цій ситуації є саме наші діти. Приєднанням до Декларації Україна продемонструє міжнародній спільності прагнення та політичну волю захистити своїх учнів і вчителів, убезпечити їх від конфлікту, а приміщення закладів освіти — від нападів та використання у військових цілях. Без доступу до якісного навчання діти позбавляються майбутнього, і ми не можемо цього допустити», — йдеться у повідомленні.

Україні приєднання до Декларації гарантує відновлення освітньої інфраструктури, забезпечення психологічної реабілітації учнів, батьків і вчителів.

Нагадаємо, за чотири роки з часу ратифікації документа у багатьох країнах-підписантах відбулися істотні зміни в державній політиці  стосовно освіти у час збройного конфлікту. Сьогодні 89 країн з різних регіонів світу підтримує Декларацію.