Зневага правил, шикарні авто: у Польщі погіршується ставлення до українських біженців

Результати дослідження суспільної думки в сусідній країні

Результати опитування Варшавського університету та Економіко-гуманітарного університету у Варшаві показали, що ставлення поляків до українців, які виїхали до цієї країни після початку повномасштабної війни, погіршилося. Про це з посиланням на  Rzeczpospolita пише ЛБ.

Різниця в ставленні до українців стала помітною на тлі результатів першого аналогічного опитування, яке проводилося наприкінці квітня 2022 року і було опубліковано у червні.

«Результати, які ми отримали зараз, дуже здивували. Ми виявили новий феномен — ефект, який ми назвали «Дисонансом позитивного ставлення». Це явище стосується соціального сприйняття біженців з України», — прокоментував Роберт Станішевський, керівник дослідницького відділу Варшавського університету.

Роберт Станішевський додав, що результати опитувань показують, що позитивне ставлення поляків до українців та допомоги їм, переважно військової, практично не змінилося з початку війни.

Однак на додаткові питання «Чи змінилося ваше ставлення до біженців з України за останні 6 місяців, тобто з червня 2022 року?», вже чверть респондентів відповіли, що змінилося. Водночас 68% із них заявили, що ставлення змінилося на гірше.

Потенційні загрози для Польщі з боку українців респонденти включають:

  • негативний вплив на ринок праці,
  • негативний вплив на польську економіку/державний бюджет/
  • зростання інфляції
  • злочинність

Проти квітня 2022 року значущість для поляків українського націоналізму зменшилася, але водночас частіше згадувалася інакша культура українців, зазначають дослідники.

«Насамперед нас дратує навколишня іноземна мова, в основному російська, якою говорять біженці. Зрештою, це »ворожа мова«, ми втрачаємо уявлення про те, хто вони насправді», – прокоментував виданню Мирослав Скурка, президент Спілки українців у Польщі.

Він додав, що деякі українці привнесли до Польщі:

  • пережитки «русского мира» – пристрасть до снобізму,
  • дорогих автомобілів,
  • недотримання заборон на зразок обмеження швидкості,
  • паркування у недозволених місцях.

«Ми не приймаємо це», – заявив Скурка.

Поділ у суспільстві у Польщі можна побачити й в іншому аспекті. Майже половина респондентів (48%) вважають, що Польща має надати додаткову підтримку Україні, але вже більш ніж третина виступають проти.

Раніше повідомлялося, що здають у польські ломбарди українці та поляки

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також