Знищення унікальної мозаїки у Львові: реакція міської влади (ФОТО)

Обіцяють притягнути до відповідальності...

У Львові стало відомо про руйнування унікальної мозаїки авторства художника Богдана Сойки, що прикрашала інтер'єр будинку за адресою вул. Володимира Великого,2 Про це писала Варта 1.

На знищення пам’ятки українського художника звернув увагу архітектор Юрій Волощак.

Сьогодні 1 жовтня на інцидент уже відреагував перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Відомо, що це приміщення перебуває в приватній власності. Деталі щодо того, кому належить приміщення, міська рада пообіцяла оприлюднити в понеділок, 2 жовтня.

«Щодо мозаїки на вул. В. Великого, 2. Мали щойно з Управління охорони історичного середовища оперативну нараду. Мозаїка була внесена нами в перелік мозаїк, які підлягають захисту. Мала охоронний статус. Дана мозаїка знаходиться всередині будівлі, яка знаходиться у приватній власності (Пункт 40).

Всі деталі - хто і як її знищив, і найголовніше - як її буде відновлювати - оприлюднимо завтра. Коли будуть відомі вже всі деталі.

Жодних слів пояснити, чому комусь в голову приходить зруйнувати те, що він не створював - не маю. Але в будь-якому випадку:

Мозаїка має бути відновлена. За руйнування має бути покарання», - йдеться у дописі Андрія Москаленка

Усі подробиці заступник міського голови обіцяє оприлюднити уже завтра, 2 жовтня.

У приміщенні колишнього магазину «Союздрук», що розташований на першому поверсі 12-поверхової будівлі видавництва «Вільна Україна», знищили мозаїку авторства Богдана Сойки. Приміщення перебуває в приватній власності.

Мозаїку «Інформаційний простір» , яку у  1984 році створив спеціально для вестибюлю «Союздруку» художник Богдан Сойка. Вона була виконана зі смальти та заповнювала майже всю площу стіни. Це пейзажна композиція з фігурами п’яти жінок, що символізують 5 материків та обмін інформацією в світі.


varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також