Знижено вік призову в Україні: зі скількох зможуть призивати в армію

Законопроект розширив коло осіб, які можуть бути мобілізовані

Фото: ілюстративне

30 травня в Україні знизили граничний вік призову на строкову військову службу з 27 до 25 років. За це рішення проголосувала Верховна Рада. Це означає, що в мирний час чоловіки, які досягнуть 25 років, будуть звільнені від строкової військової служби. При цьому у воєнний час на військовий облік тепер прийматимуть чоловіків не з 27, а з 25 років.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк повідомив у Телеграм.

В свою чергу міністр оборони Олексій Резніков обґрунтував зниження віку призову необхідністю поповнення мобілізаційного резерву. Раніше граничний призовний вік становив 27 років. Якщо чоловікові виповнювалося 27 років і він не служив в армії, то мобілізувати його примусово не могли.

Зі зміною закону чоловіків віком від 25 до 60 років навіть без досвіду військової служби зможуть примусово мобілізувати у воєнний час.

Таким чином законопроект розширив коло осіб, які можуть бути мобілізовані, за рахунок призовників віком 25 і 26 років, які раніше мобілізації не підлягали.

Однак деякі юристи вважають, що реформа принципово нічого не змінить, адже під час загальної мобілізації можуть призвати будь-якого повнолітнього чоловіка.

Стаття 23 Закону України «Про мобілізацію» не містить згадок про призовний вік. Є лише уточнення про часткову мобілізацію - від неї звільняються військовозобов'язані, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації і були звільнені в запас.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів

Читайте також