Знижувати вік мобілізації доведеться, якщо весь чоловічий ресурс від 25 до 50 років уже буде в ЗСУ, - Тимочко
Залучення молодих на війну
Багато експертів заявляє, що в ЗСУ час призивати молодих чоловіків, необхідність у яких демонструє ситуація на полі бою. Чи справді це відповідає дійсності та, чи на часі зараз зниження віку для мобілізації в інтерв'ю УНІАН пояснив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.
"В теорії, коли потенційно доведеться знижувати вік, якщо весь чоловічий ресурс віком від 25 до 50 років опиниться в армії. Зараз ми це не обговорюємо, у нас є можливість призивати вікову категорію 25-ти років і вище", - заявив Тимочко.
Якщо буде проведено перевірку щодо бронювання, то частина людей, які отримали бронь у незаконний спосіб, можуть вивільнитися для армії. Також потрібен перегляд системи освіти. Нещодавно затримали ректора Ужгородського університету, у якого раптом з'явилися 300 аспірантів від 25 років. Це університет приватний, але й у державних на конкретний факультет можуть мати по 5-10 аспірантів.
"Я більше схильний до того, щоб перерозподіляти ефективно ресурс та ті сили й засоби, що у нас є зараз. Наразі набагато важливіше робити саме це. Але це моя суб’єктивна думка. Реальну оцінку цим подіям може дати Генеральний штаб, Ставка головнокомандувача, оскільки у них є реальний аналіз вікових категорій, хто залишився в країні, хто виїхав, хто перебуває під якими бронями, статусами тощо. Після цього можна приймати якісь рішення", - повідомляє він.
Щодо зниження мобілізаційного віку заявляє, що краще робити ставку на технологічності війни, на навченості та потенціалі.
Читайте також: У Львівському районі від сказу провакцинували котів та собак
"Питання ще і в тому, як нам союзники будуть допомагати. Ми маємо півтора десятка бригад, які досі чекають озброєння від наших союзників. Вони були мобілізовані, відправлені в країни НАТО, навчені на їхньому озброєнні та технологіях, але вони не воюють не тому, що не хочуть чи не мотивовані, а тому, що союзники не виконали свої зобов'язання з надання зброї. В сучасних умовах війни кожен військовий, який призивається в армію, має зайняти певну ділянку оборони і отримати озброєння. Якщо ж зброї немає, то це просто маса людей. Тому, нам потрібно завжди виходити з двох аспектів: навченості та спроможності забезпечити озброєнням ту кількість людей, яку призивають. Це дійсно професійний підхід", - додає він.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі