Знищення Трипільської ТЕС: чи можливе її відновлення

Необхідно спершу демонтувати важкі бетонні конструкції

ФОТО: ілюстративне

У ніч проти 11 квітня внаслідок атаки російських військ повністю зруйнували Трипільську теплоелектростанцію на Київщині. Наразі продовжується розбір завалів внаслідок удару по Трипільській ТЕС. Голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота в ефірі телемарафону заявив, що перед тим як перейти до оцінки шкоди, необхідно демонтувати важкі бетонні конструкції.

Гота розповів, що наразі терміни відновлення станції вже приблизно зрозумілі. Він відзначив, що в серпні 2023 року команда мала схожу «картину». Тоді блоки не були зруйновані, але були зупинені й не здатні до роботи.

«І ми за декілька місяців вже входили в зиму майже з максимальною потужністю. Тому ми знаємо як відновлювати з нуля та орієнтовні терміни. Але назвати ці терміни не можу в силу об'єктивних причин», - пояснив він.

«Це теплова генерація, це маневрена генерація. Тобто ми це відчуємо в піках споживання електроенергії», - розповів голова наглядової ради ПАТ «Центренерго».

Він відзначив, що маневрена генерація працює під час піку й задовольняє попит в ті моменти, коли інші генерації не можуть цього зробити.

«Не вітер, не сонце, не гідро, а от теплогенерація це може робити. Ну, на жаль, на сьогодні вже не може», - відзначив Гота.

За словами Гота, наразі ситуація в енергосистемі, попри знищення ТЕС, залишається стабільною.

«Я сподіваюсь, що кияни не відчують на сьогодні (наслідків - ред.). Але це вже питання не тільки до нас, а всієї енергосистеми України. На сьогодні я маю інформацію, що ситуація стабільна», - додав він.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також