Знищення Трипільської ТЕС: чи можливе її відновлення
Необхідно спершу демонтувати важкі бетонні конструкції
![](/uploads/media/57/c0/57c05bf90dc584452032f440420fc9bb_w640.jpg)
У ніч проти 11 квітня внаслідок атаки російських військ повністю зруйнували Трипільську теплоелектростанцію на Київщині. Наразі продовжується розбір завалів внаслідок удару по Трипільській ТЕС. Голова наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрій Гота в ефірі телемарафону заявив, що перед тим як перейти до оцінки шкоди, необхідно демонтувати важкі бетонні конструкції.
Гота розповів, що наразі терміни відновлення станції вже приблизно зрозумілі. Він відзначив, що в серпні 2023 року команда мала схожу «картину». Тоді блоки не були зруйновані, але були зупинені й не здатні до роботи.
«І ми за декілька місяців вже входили в зиму майже з максимальною потужністю. Тому ми знаємо як відновлювати з нуля та орієнтовні терміни. Але назвати ці терміни не можу в силу об'єктивних причин», - пояснив він.
«Це теплова генерація, це маневрена генерація. Тобто ми це відчуємо в піках споживання електроенергії», - розповів голова наглядової ради ПАТ «Центренерго».
Він відзначив, що маневрена генерація працює під час піку й задовольняє попит в ті моменти, коли інші генерації не можуть цього зробити.
«Не вітер, не сонце, не гідро, а от теплогенерація це може робити. Ну, на жаль, на сьогодні вже не може», - відзначив Гота.
За словами Гота, наразі ситуація в енергосистемі, попри знищення ТЕС, залишається стабільною.
«Я сподіваюсь, що кияни не відчують на сьогодні (наслідків - ред.). Але це вже питання не тільки до нас, а всієї енергосистеми України. На сьогодні я маю інформацію, що ситуація стабільна», - додав він.
![](/uploads/media/bc/27/bc271e51c5f02882bd7fyz61577a6706_w640.jpg)
У Львові засуджено пособника росії, який збирав кошти для потреб окупантів
На зібрані гроші він придбав безпілотні літальні апарати, медичні засоби, препарати, гомеостатичні пов’язки, радіостанції та бензиновий генератор
![](/uploads/media/1d/21/1d21aa400ed9079d74c78f9eaa3d67ca_w960.jpg)
У Львові урочисто відкрили меморіальну дошку Захиснику України Івану Тимціву (ФОТО/ВІДЕО)
На території 46 ліцею
![](/uploads/media/94/f5/94f5ea4d38afe3aff28ca99f24f2827f_w960.jpg)
Перед судом постане львів'янин, який під час застілля побив до смерті товариша (ФОТО)
Йому загрожує до десяти років тюрми