Звідки у рф стільки ракет для атак по Україні та яка мета: відповідь експерта
Готувалися заздалегідь
До масованих ракетних обстрілів України та Києва, від яких щодня потерпають цивільні люди, ворог почав готуватися ще два місяці тому, у березні. Там взялися накопичувати ракети різних типів, а також активізували виробництво примітивних низькоточних ракет на зразок радянських Х-50, які свого часу були спроєктовані як ядерна зброя. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю OBOZREVATEL висловив офіцер резерву ЗСУ, військовий експерт Андрій Крамаров.
рф також продовжила отримувати від Ірану не лише дрони-камікадзе, а й снаряди і боєприпаси.
Експерт назвав принаймні дві основні мети, чому ворог вирішив обстрілювати Київ щодня.
- Прагнення перешкодити контрнаступу української армії.
- Терор проти мирного населення, до якого Росія традиційно вдається, коли програє на полі бою. У Кремлі хочуть показати картинку зруйнованого Києва й змусити українську владу сісти за стіл переговорів на умовах РФ.
Проте система протиповітряної оборони України працює на «відмінно з плюсом», знищуючи фактично усі запаси ворога.
– Ви могли б прокоментувати щоденні атаки на столицю України і засоби, до яких вдається окупант? Зокрема, 1 червня він атакував ракетами «Іскандер», 2 червня – ракетами Х-101 та Х-555. Чи могли б ви назвати можливі причини атак й відповісти на запитання, звідки у ворога такі великі запаси засобів ураження?
– Запаси засобів ураження окупанти готували до травня майже два місяці. Останній перед цими обстрілами масований обстріл відбувся вночі проти 9 березня. І потім окупанти почали накопичувати. Також, якщо подивитися ще лютневу статистику нашого Головного управління розвідки, побачимо певний запас, зокрема і крилатих ракет, який залишався в окупантів.
Плюс була інформація, що на лініях виробництва крилатих ракет повітряного базування Х-101 та Х-555, які запускаються з літаків Ту-95МС, ці ракети намагались дещо спростити і зробити варіант на кшталт ракети Х-50. Це доволі цікава ракета – радянський спрощений варіант Х-555, розроблений для холодної війни.
Він був призначений для несення ядерного заряду, мав низьку точність й доволі примітивні технічні характеристики. Як ми розуміємо, Радянському Союзу більше й не було потрібно. Отже, є підстави вважати, що в Росії змогли наростити виробництво певної маси крилатих ракет повітряного базування у спрощеному варіанті.
Проте якщо взяти ракети типу «Калібр» морського базування, то, як ми бачимо, ворог не застосовує їх так активно.
Також рф налагодила співробітництво з Іраном, якому за дрони-камікадзе постачає більш сучасні технології, яких в Ірану немає. РФ постачає туди свої винищувачі Су-35, натомість отримує боєприпаси. Вже відомо, що Іран передає Росії протитанкові елементи, а також певні типи снарядів та боєприпасів.
Це все дало змогу окупанту накопичити ці засоби.
Читайте також: Маляр розповіла, які напрямки - під штурмом ворога
Яка мета атак? Наші офіційні особи, наше військово-політичне керівництво відкрито говорять про те, що скоро розпочнеться український наступ. Про це говорять і наші західні партнери, причому анонсуючи його успіх.
Як я розумію, у ворога теж є певна розвідка, яка доповідає про певний етап готовності української армії. Тому протягом останнього місяця всі зусилля ворога спрямовані передусім на те, щоб зірвати наш контрнаступ.
varta1.com.ua: Новини
F-16 міг бути збитим «дружнім вогнем» з Patriot, – NYT
Вогонь із ракетної батареї Patriot міг збити реактивний літак
На Прикарпатті ТЦК забрав водія туристичного автобуса, який перевозив 50 пасажирів
Чоловік проходить ВЛК
Гарріс не згадала про Україну у першому великому передвиборчому інтерв'ю
Лише про Ізраїль
Коментарі