Звільнення Зміїного: у Мережі показали, як ЗСУ протистояли окупантам на баржі (ВІДЕО)

Українські бійці обстрілювали з «Ураганів»

ФОТО: скриншот з відео

Навесні 2022 року Сили оборони обстрілювали острів окупований російськими військами острів Зміїний із реактивної системи залпового вогню «Ураган», яку вивели в море на баржі. За словами військового аналітика, старшого лейтенанта сухопутних військ армії оборони Ізраїлю Ігаля Левіна, про факт застосування барж для завдавання ударів по Зміїному він знав ще в момент їх використання.

«Вкрай здивувався тоді і захопився українською кмітливістю і винахідливістю. Але, так як ця інформація була закритою, то не міг це наводити як приклад. Хоча часом це могло бути до місця - як зразок нестандартного, асиметричного і нелінійного підходу до ведення бойових дій», - написав він у Telegram.

Як акцентує аналітик, щоб перемогти рф, проти якої немає шансів у симетричному протистоянні, військові підходи України повинні бути постійно саме такими - несподіваними для противника. Зокрема, ЗСУ доводиться бути в «нескінченному пошуку» нестандартних рішень, які не прописані в книжках з військового ремесла.

Читайте також: у ВМС оцінили, чи зможе росія відновити знищений «Івановєц»

«І так, ідея з баржами була низовою ініціативою, це до того, що потрібно прислухатися до молодих і пасіонарних. Ну, і найголовніше, важливість ініціативи з баржами не в тому, було це ефективно чи ні. Головне в тому, що це дало поштовх до подальшої постійної обробки окупантів на зміїному за допомогою української артилерії, авіації і т.д.», - заявив аналітик.  

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк