Зима наближається: журналісти оприлюднили аудіозапис розмови представника АРМА з директором Новояворівської ТЕЦ (ВІДЕО)
70 тисяч мешканців Львівщини третій місяць без гарячої води та ризикують зимувати у холодних оселях, через змову державних структур. «Львівська газета» оприлюднює черговий доказ.
Після публікації статті «Хто зірвав підготовку до опалювального сезону у Новояворівську та Новому Роздолі?» до редакції «Львівської газети» надійшов лист з аудіозаписом. Таємний адресант стверджує, що його головні герої: директор ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш і начальник Управління виявлення та розшуку активів АРМА Філіп Пронін.
Гнатуш підтвердив «Львівській газеті» оригінальність аудіозапису. У середині серпня він дійсно зустрічався із Філіпом Проніним в офісі Агентства з розшуку та менеджменту активів. Підтвердження пана, а судячи з запису, радше «гаспадіна» Проніна отримати не вдалося. Вочевидь, він не відповідає на дзвінки з незнайомих номерів.
Протягом тривалої розмови, керівник ТЕЦ вмовляє начальника з АРМА роз’яснити ключовим гравцям енергоринку, а саме «Нафтогазу–України», Національній комісії регулювання енергетики (НКРЕКП) та державному підприємству «Енергоринок», що, попри арешт майна, Новояворівська теплоенергоцентраль має право укладати угоди, сплачувати податки, нараховувати зарплатню та здійснювати іншу господарську діяльність.
Нагадаємо, у серпні цього року «Нафтогаз-України» відмовив Новояворівській і Новороздільській ТЕЦ у продовженні договорів на купівлю блакитного палива, а відтак, припинив його постачання.
«Нафтогаз» посилається на листи від АРМА про те, що нібито майно є в його, Агентства, управлінні, — розказує директор «Енергія-Новояворівськ» Андрій Гнатуш. — У наших усних бесідах воно (АРМА – ЛГ) повідомляє, що ми можемо здійснювати будь-які дії задля забезпечення ведення господарської діяльності, а от учасникам ринку офіційної відповіді та роз’яснення стосовно цього не надає».
За традицією жанру, «поки пани б’ються, чуби тріщать у хлопів». Заручниками ситуації стали 70 тисяч мешканців Львівської області. Вони вже третій місяць без гарячої води і, вочевидь, зимуватимуть у холодних оселях, адже підготовку до опалювального сезону зірвано.
За словами міністра житлово-комунального господарства Геннадія Зубка, цьогоріч опалювальний сезон у країні розпочнеться 15 жовтня, тоді як Новояворівськ та Новий Розділ зігріють не раніше 30 грудня, і це за найпозитивнішими прогнозами.
https://youtu.be/wBCcwNR6ln4
Нижче наводимо найцікавіші, на думку «Львівської газети», діалоги енергетика з чиновником (редакція зберегла особливості вимови останнього).
Про можливість укласти угоду на постачання палива із «Нафтогазом»
Андрій Гнатуш: Право підписання договорів з НАКом («Нафтогаз» – ЛГ) в мене є?
Філіп Пронін: Ми щітаєм, что да.
Трохи згодом…
Філіп Пронін: Трактувати ухвалу суду ми можемо только так, как бачімо. А бачімо ми: в розпорядженні користування немає.
Філіп Пронін: Спорний вапрос. Ви падпісиваєтє дагавор з НАКом на паставку енергонасітєлєй на аб’єкт, каторим пользаваться нє можетє. Атсюда пазіція НАКа: на каком аснаваніі ми будєм туда паставлять енергорєсурс?
Що таке «господарська діяльність» і з чим її «їдять»?
Філіп Пронін: (…) У нас в ухвалє прапісана забарона для Вас на користування цім майновим комплексам.
Філіп Пронін: Што Ви нє можєтє ім пользаваться (…).
Андрій Гнатуш: Я не користуюся. Майно арештоване, тобто я не можу його відчужити. Друзі, то що, з Ваших слів, я не можу платити зарплату, так виходить? Це ж така сама діяльність, як і підписання договору (…). Давайте почнем з такого: податки я можу платити?
Філіп Пронін: Ну, етава права Вас нікто нє пазбавлял (…).
Андрій Гнатуш: Не бачу різниці між договором сплати ренти за землю, чи за якісь такі речі, і договором поставки газу. Ви бачите? Тобто Ви мені дозволяєте платити податки, але не бачите можливості підписання договору з «Нафтогазом». Я правильно розумію?
_______________________________________________________________________
Філіп Пронін: Вас позбавлено права користування цим майновим комплексом.
Андрій Гнатуш: В якому плані?
Філіп Пронін: У будь-якому плані.
Філіп Пронін: Падаткі — це до ТОВ «Енергія–Новояворівськ», а до нашого майнавова комплєксу падаткі ніяк не відносяться.
«Моя хата скраю, нічого не знаю»
Андрій Гнатуш: Я генеральний директор?
Андрій Гнатуш: Тобто я в реєстрі, в мене печатка, я забезпечую нормальне функціонування підприємства.
Філіп Пронін: Да.
Андрій Гнатуш: З листа, який мені було направлено паном Віталієм (Віталій Різник, уповноважена особа АРМА — ЛГ), розумію, що на мене поклали зобов’язання забезпечити нормальне функціонування підприємства. І якщо я цього чинити не буду — мене можуть притягнути до відповідальності. Я не можу забезпечити це все без можливості укладення договорів по господарській діяльності.
А якщо в мене, наприклад, охорону забезпечує охоронна фірма? Я не можу з нею забезпечити пролонгацію договору до моменту вирішення ситуації. Тобто, як я можу забезпечити збереження майнового комплексу? Розкрадуть!
Філіп Пронін: Паслушайтє, ми дєйствуєм в рамках сваєго закона, ми нічєво нє сривалі!
_______________________________________________________________________
Філіп Пронін: Мнє странна, што іх («Нафтогаз» — ЛГ) нє устроіло то пісьмо, катороє ми ім атправілі. Там чотко напісалі, што Ви являєтєсь собствєннікамі. Єслі ім нужна фраза а том, што Ви імєєтє права падпісать дагавор…
Андрій Гнатуш: Будь ласка, мені потрібна… Вони («Нафтогаз» — ЛГ) мені повідомили, що якщо Ви вказуєте, що я — Гнатуш Андрій Романович — до моменту обрання управляючого в праві… Ну, Ви розумієте у чому ситуація?
Андрій Гнатуш: Ні, не «не має заперечень». Напишіть, будь ласка, прямий лист, що «Гнатуш Андрій Романович має право укладати договори на постачання газу». Тобто зараз заручниками ситуації є громадяни міста. Розумієте?
Філіп Пронін: Розумію.
Андрій Гнатуш: Відповідно, такий лист прямий дозволить мені з ними («Нафтогазом» — ЛГ) як мінімум провести ще одні переговори. Такий самий лист, прошу Вас, направте на НКРЕКП…
Філіп Пронін: Я панімаю, што Ви хатітє, но давайтє… Нам нужна панять наші палнамочія здєсь і какой тєкст ми можем Вам прєдаставіть. Ето нє сіюмінутноє рєшєніє.
Андрій Гнатуш: Ми є бюджетоформуючим підприємством району. Тим, що я зупинився — вже бюджет просів, податкова заплакана.
Філіп Пронін: Какоє пісьмо ми ім нє напішем, какоє паяснення нє дадім — ані фсьо равно прідумают єщо што-та і єщо што-та, пачєму дагавор нє заключіть.
Андрій Гнатуш: Але давайте дамо…
Філіп Пронін: Да, ми ето сдєлаєм, ми напішем ім пісьмо такоє, как ми напісалі Вам — точно напішем. Панімаєте, єслі би нам пєрєдалі Ваші права вмєстє с комплєксам — праблєм нє била би ваапщє. Вот нє с «Нафтогазом», ні с кєм праблєм нєбила, но суд пасчітал, что юрліцо здєсь нє задєйствавано.
Обіцянки-цяцянки...
Андрій Гнатуш: (…) Чому Ви не хочете дати роз’яснення на НАК? Захоче управитель, який прийде, розірвати договір — розірве. Заключить на своїх умовах.
Філіп Пронін: Єслі праблєматіка только в нашем пісьмє на НАК і в нашем пісьмє на НКРЕКП — папитаємся ми што-та сєйчас абдумать.
Філіп Пронін: Ну, Ви ж панімаєте, рєшєніє винасіл нє я і…
Андрій Гнатуш: Правильно, тому прошу, мені допомогти з НАКом, НКРЕКП …
Філіп Пронін: Ми будєм питаться, потому что, по бальшому щоту, для збереження активу, це необхідно.
Виглядає так, що в дійсності АРМА не горить бажанням зберегти актив, адже «Нафтогаз» досі не отримав обіцяного Проніним листа-роз’яснення, тому продовжує відмовляти «Енергії» у поставці блакитного палива.
Андрій Гнатуш: Давайте залучимо керівника юридичного відділу. Нехай сяде з нами тут і ми проговоримо маршрут, по якому ми будемо рухатися.
Філіп Пронін: К сажалєнію, Вам просто нє павєзло, у нас сейчас Туніс, Алжір…
Невідома особа з АРМА: Мєждународная дєлєгація.
Філіп Пронін: І сєйчас фсє: і керівник управління, і керівник юрдєпартамєнту, і галава — ані фсє там. Гдє-та іх в ресторани возят, я нє знаю. Там сєрьйозная дєлігація і…
Філіп Пронін: Нєт. Ані такіє же структури, как наша. Прієхалі по абмєну опитам.
Андрій Гнатуш: Ага, тобто замість того, щоб вирішувати питання 50-ти тисяч людей – нам ліпше в кабаку сидіти з колєгами з інших країн!
Філіп Пронін: Фсьо, што ми далжни дєлать — ми дєлаєм. Чєрєз месяц у людей фсьо будєт. У ніх будєт управітєль, у ніх будєт новий дагавор, у ніх будєт теплапастачання, електрапастачання, фсьо будєт харашо!
На жаль, місяць минув і вже минає другий, а віз і нині там. Хоч нового управителя для «Енергії–Новояворівськ» та «Енергії–Новий Розділ» АРМА призначила ще 19 вересня, ним стало приватне підприємство «ГАРАНТ ЕНЕРГО М», та він досі не знайшов часу з’явитися на теплоенергоцентралях. Це означає, що процедури оцінки і постановки їх майна на облік ПП ще не починало, а без них ні про які ліцензії на роботу і, відповідно, заведення газу на ТЕЦ не може бути й мови.
varta1.com.ua: Новини
На Курщині загинув Герой зі Львівщини Роман Павлик
Вічна памʼять!
У Курській області загинув випускник УКУ
Вічна памʼять!
На Самбірщині відкрили Алею пам’яті з історіями 15 загиблих Захисників
Перелік імен
Коментарі