Сьогоднішній день увійшов в історію України як “Криваве Водохреща” (фото)

Ніч з 19 на 20 січня 2014 року увійшла в новітню історію України як “Криваве Водохреща”, або “Вогнехреща”. Мирна акція на Майдані, яка зібралася у відповідь на ухвалення диктаторських “законів 16 січня”, переросла у жорстке протистояння між протестувальниками та силовиками.

Після Народного віче на Майдані Незалежності частина учасників протесту, зокрема представників “Правого сектора”, обурені “законами 16 січня” і виступом опозиції, вирушили до Верховної Ради.

Дорогу протестувальникам перекрив “Беркут”, який загородився автобусами та вантажівками біля входу на стадіон “Динамо”. Під час зіткнень один з автобусів перейшов під контроль протестувальників — він послужив їм тараном

Читайте також:   Збільшилася кількість постраждалих у ДТП біля Перемишля, 7 - у важкому стані

Після декількох спроб прорвати кордон у протестувальників полетіли світлошумові гранати й гумові кулі, силовики застосували сльозогінний газ. Крім того, вони весь час поливали людей водою з водометів, що за мінусової температури забороняється законом. У відповідь їм скандували “Водохреща!” (звідси назва подій — “Криваве Водохреща”).

У той день, 19 січня 2014 року, в Києві було близько 7–10 градусів морозу — вулиця Грушевського перетворилася на суцільну ковзанку.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!