Обвинуваченого у хабарництві заступника начальника Личаківської колонії виправдав суд

Шевченківський районний суд Львова визнав недоведеним вимагання неправомірної вигоди заступником начальника Личаківської виправної колонії № 30.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 2 жовтня.

Один із в’язнів розповів, що 9 червня 2015 року підсудний вимагав у нього 1000 доларів за сприяння в умовно-достроковому звільненні від відбування покарання. Про це він повідомив по телефону своєму двоюрідному брату. Наступного дня посадовець зустрівся з братом і сказав, що засідання комісії, яка вирішуватиме питання дострокового звільнення, відбудеться 11 червня. Із розмови брат зрозумів, що потрібні гроші, і написав заяву до прокуратури.

12 червня родич засудженого знову зустрівся із замначальника колонії в його кабінеті і дізнався, що брат успішно пройшов комісію. На запитання, куди покласти гроші, посадовець відкрив шухляду столу і відвідувач поклав туди 1000 доларів. Після цього зайшли працівники СБУ і провели затримання.

У суді посадовець запевняв, що він не міг жодним чином впливати на рішення комісії і ніяких грошей у засудженого та його брата не вимагав. А як йому поклали хабар до шухляди не бачив, оскільки у той момент повернувся спиною.

Суд поставився критично до свідчень в’язня про вимагання хабара, оскільки їх неможливо було перевірити. Його брат показав, що в ході розмови з ним посадовець гроші не вимагав і суми не називав, а про необхідність передати гроші він по суті дізнався від родича. Тому вину посадовця саме у вимаганні хабара було визнано недоведеною.

Втім, суд визнав чоловіка винним у прийнятті пропозиції й одержанні неправомірної вигоди, але звільнив від відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Для нетяжкого злочину термін давності становить 5 років.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!