Очільник “Слуги народу” Корнієнко зізнався, про кого відпустив сексистський коментар у скандальному відео

Опубліковано 24 Червня 2020 о 18:09
Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко вибачився перед колегою по фракції Іриною Аллахвердієвою та депутаткою Миколаївської міської ради Тетяною Домбровською через обговорення їх із Давидом Арахамія.

Він розповів, що обговорював не тільки Аллахвердієву, а й Тетяну Домбровську, яку в “Слузі народу” розглядають кандидатом на посаду мера Миколаєва. Відео зі зверненням Корнієнко оприлюднив у “Facebook”.

“Хочу звернутися до пані Ірини Аллахвердієвої, моєї колежанки та людини, яку я дуже поважаю, з проханням прийняти мої вибачення за ту першу невелику, коротку частину розмови, де я з Давидом Арахамія обговорював свої враження власне від її вроди, краси, але в абсолютно в неприйнятній формі. Шановна Ірино, я не мав нічого поганого на думці, це були мої щирі враження від того, який вигляд Ви маєте, яким чином ви до цього прийшли. Ще раз приношу Вам вибачення. Запрошую до конструктивної співпраці й в межах ВР, і в рамках нашого Миколаївського осередку, активним учасником якого Ви є”, — сказав Корнієнко.

Він наголосив, що більша частини розмови, яка породила масові цитування та меми, — це були думки не про Ірину Аллахвердієву. І він готовий свідчити про це під присягою, проходити будь-які процедури, тестування та поліграфи.

“У цьому моя совість чиста. Я обговорював іншу людину. І та ситуація, яка далі склалася навколо Ірини в медіа, є абсолютно недоречною. Я обговорював місцевого політика і можливого кандидата в мери від партії “Слуга народу” пані Тетяну Домбровську. Я з нею познайомився напередодні буквально. І дійсно вона мене дуже вразила своєю енергією і своїм запалом. І я розумію, що вона могла б бути гідним кандидатом від партії “Слуга народу”. Знов таки форму для свого висловлювання і вираження свого захоплення я обрав не дуже доречну, місцями неоднозначну, а місцями просто образливу, таку, яка може сприйматися, як сексизм та інші форми дискримінації. За це я також приношу вибачення пані Тетяні”, — зазначив Корнієнко.

Він зауважив, що продовжує запрошувати Домбровську до участі на своєрідних, імпровізованих праймеріз, які відбуваються по всіх містах.

Нагадаємо, шо інцидент стався 23 червня на брифінгу Корнієнка та Арахамії в Миколаєві, куди вони приїхали для формування регіонального виборчого штабу для участі у місцевих виборах.

Пряму трансляцію заходу на “YouTube” вело місцеве видання «НикВести». Думаючи, що мікрофони перед ними вимкнені, народні депутати неформально поспілкувалися одне з одним, відпустивши фривольні коментарі в бік своїх жінок-колег.

У соцмережах розгорілися суперечки щодо висловлювань депутатів. Більшість українців розгнівила така поведінка політиків, але знайшлось багато  і таких користувачів, які виправдовували їх, мовляв, “мужик є мужик”.

Медіаекспертка Інституту масової інформації Ірина Земляна вважає, що в Україні сексистські скандали нічим не закінчуються. А люди, які говорять про це, можуть стикатися з “хейтом”.

“Найбільші чини нашої держави показують поганий приклад. Це і Янукович, і Порошенко, і ось зараз Зеленський. Зеленський також дозволяє собі сексистські висловлювання. Згадаймо про “жінок як бренд”. Він також дозволяв собі сексистські висловлювання і щодо Михайла Ткача — називав його “хлопчиком”. Люди повинні пам’ятати, що сексизм буває не лише  проти жінок, але і чоловіків. Другий момент — це те, що немає якогось морального кодексу для депутатів і депутаток. Немає внутрішнього партійного кодексу недискримінації, які є в багатьох розвинених країнах, організаціях. У нас ніхто цим не займається”, — зазначила Ірина Земляна в коментарі “Буквам”.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM