“Один концентратор на п’ятьох”: стало відомо, ситуацію з коронавірусом на Львівщині

Львівська область однією з перших зіткнулася з коронавірусною інфекцією ще навесні цього року і, по суті, ціле літо била рекорди за кількістю як нових інфікованих, так і померлих. Про те, як ковідний колапс торкнувся регіону, йдеться в матеріалі “Обозревателя“, повідомляє “УНІАН”.

“У Львові такої критичної ситуації, як у Києві чи в Одесі, немає, але вже починається. Є у нас окремі райони, де просто жах. Наприклад, Новояворівська лікарня. Пацієнти, які там лежать, розповідають про один концентратор на п’ятьох. Днями в істериці зателефонувала місцева сімейна лікарка й випрошувала концентратор зі словами: “Допоможіть врятувати пацієнта, тому що він в лікарні, де немає кисню”. У них постійні перебої, чи то вони його відключають, чи то ще якась проблема — ні від кого не можу домогтися правди. І хоча ми не видаємо концентратори по лікарнях, тому що це апарат виключно для домашнього користування, змушена була дати. Був ризик, що пацієнт не переживе ніч, перебуваючи в лікарні”,зазначила Львівський волонтер Наталія Липська.

Щоб з’ясувати причини проблеми з киснем, журналісти зв’язалися з головлікарем Новояворівської лікарні Григорієм Морозом. Проблема є, погодився він, але вона чисто технічного характеру, і в цілому не впливає на життя пацієнтів.

“Кисень у нас не централізований, а балонний. І поки перемикаємо їх — проходить хвилин 5–10. Великого страху для життя людини немає, але й такого, звичайно, не повинно бути”,запевняє він.

Читайте також:   Поліція розшукує 15-річного львів’янина Дмитра Шеремету

Гостра нестача кисню спостерігається й у львівських лікарнях, додала волонтер Наталія. Вони масово почали скуповувати концентратори. Зокрема це 8-а лікарня і лікарня в передмісті — Винники.

“Централізовано кисень по лікарнях не розвели. Де вони були всі ці 9 місяців? Я в березні криком кричала: “Зробімо в 4-й лікарні, на базі якої знаходиться хоспіс, кисневу систему. Вона там ніколи зайвою не буде”. Ні, не треба, говорили. А коли припекло, нарешті в жовтні почали робити проект. Багато втраченого часу, у тому числі й через вибори. Половина грошей використані просто нераціонально”,наголошує волонтер.

Жінка розповіла, що незважаючи на недотримання львів’янами карантину, здається, що медична система поки ще справляється з напливом пацієнтів.

“На вулицях маса людей і машин, навіть у неділю були затори в центрі. Багато хто досі носить маску під носом. Вважають, що закони фізики на них не працюють. Але водночас хворіють і молоді, й діти. У двох хлопчиків був посткоронавірусний менінгіт. У ще однієї дівчинки сатурація 85 %, на кисні зараз. А влітку на ШВЛ у Львові була навіть 3-річна дівчинка. Вижила. На жаль, двоє дітей померли. У однієї з них точно було ускладнення від коронавірусу”,підсумувала вона.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!