П’ять годин поспіль триває акція протесту медиків психіатричної лікарні на “Київ–Чоп” (фото)

У понеділок, 3 серпня, біля села Луб’яне, на міжнародній  трасі “Київ–Чоп”, вже п’яту годину триває акція протесту працівниць психіатричної лікарні “Заклад”. Про це повідомляла “Варта1“.

Як розповідає “Трудова Галичина”, медики досі не отримали навіть травневої зарплати.

Протестуючі роблять десятихвилинні паузи для того, щоб пропустити авто.

Позачергово пропускається транспорт, що прямує в лікарні, на похорон і т. д.

Проте, щоразу час блокування траси збільшується на 5 хвилин. Просто зараз трасу перекривають вже на 45 хвилин. Медики вимагають приїзду обласного керівництва.

Однак, очільники області поки не знайшли можливості подолати 38 км. Працівники “Закладу” налаштовані рішуче й обіцяють в разі потреби продовжити блокування проїзної частини до вечора.

Проблеми в медичної установи почались після минулорічних протестів, коли працівники не дали в рамках медичної реформи провести об’єднання “Закладу” з обласною психіатричною лікарнею на Кульпарківській. Сьогодні НСЗУ стверджує, що перерахувала кошти на область і проблему слід вирішувати на рівні ЛОДА. Протестуючі сприймають проблему із заборгованістю штучною і пов’язаною з бажанням зацікавлених представників влади покарати “Заклад” за активну позицію.

Читайте також:   У Луцьку чоловік займався розповсюдженням і створенням дитячої порнографії (фото)

Окремою причиною економічного тиску на медиків може бути приміщення лікарні.

Палац ХІХ століття та майже 20 гектарів землі є комерційно привабливим об’єктом для представників великого туристичного бізнесу.

Окрім зарплати працівниці не отримують відпускні, оздоровчі, дезінфікуючі засоби. Останні місяці харчування понад 400 хворих здійснюється виключно за рахунок благочиності. Також з квітня в лікарню не поступають нові ліки.

Близько 200 психічно хворих є соціально-небезпечними особами. Половина з них немає куди піти. Поява цієї категорії людей в громадському просторі може призвести до непередбачуваних наслідків.

“Я доглядаю за літніми жінками віку 65+. Вони фізично здорові, але мають ментальні розлади. Деякі вже живуть в закладі вже протягом декількох десятиліть. Раз на прогулянці вони побачили наряд поліції, що привезли дебошира. Молоді хлопці зацікавили літніх пацієнток, вони обступили машину і почали її розхитувати. Тож можете уявити якщо на вулицях окрім таких літніх жінок з’являться ще й агресивні психічнохворі чоловіки”, — розповіла нам одна з медпрацівниць.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!