Палац Потоцьких у Львові. Знищення французького парку зі шляхетною метою? (фото)

Французький парк, засаджений ще колишнім директором картинної галереї Борисом Возницьким, знаходився позаду Палацу Потоцьких, за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 15. Даний сад заслужений працівник культури України та Польщі відтворював з наміром збереження ідентичного вигляду, адже, саме такі насадження існували на тому ж місці в кінці ХІХст. Однак, в рамках підготовки до Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt на території Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького, створений ним витвір паркового мистецтва було ліквідовано. Про це пише у своєму повідомленні в соцмережі відомий львівський адвокат Тетяна Могінська.

З її слів, саме для встановлення сцени з металоконструкції, покритої поліетиленом, теперішнє керівництво закладу пожертвувало усім: “Туї, клумби, доріжки, ваза – зникли. Дирекція ствердила про пересадку туй. Важко таке дійство назвати пересадкою… Тим паче, що таке відбулось в липні місяці, при температурі повітря +24.⁰ Загальновідомим фактом є те, що неплодові дерева можуть пересаджуватись ранньою весною. Проте, мова йде не лише про окремі туї, а про парк, засаджений Борисом Григоровичем Возницьким, Героєм України, відомим на весь світ мистецтвознавцем”…

Натомість теперішнє керівництво Львівської національної галереї мистецтв із закидами у знищенні колишнього парку довкола палацу Потоцьких категорично не погоджується, паяснюючи це тим, що тут просто планують створити парк італійський! Про це можна довідатися на сайті  Tvoemisto.tv .

«Понад рік тому ми висадили 20 саджанців сакури (завдячуючи посольству Японії) ближче до території палацу мистецтв. Також на території ростуть і чекають пересадки канадські дуби. Зараз ведуться перемовини з ландшафтними дизайнерами, аби створити позаду палацу садок в італійському стилі», – розповів прес-секретар галереї Василь Мицько. 

 

 

Загрузка...