Перелік допомог, пільг, виплат та соціальних послуг для людей з інвалідністю

Щорічно 3 грудня громадськість відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, щоб привернути увагу до проблем цієї категорії мешканців. Про це інформує прес-служба ЛМР.

У Львові на обліку в управлінні соціального захисту перебуває близько 37 тисяч людей з інвалідністю, що становить орієнтовно 5% населення міста. Традиційно, окрім системної підтримки через місцеві соціальні програми – надання допомог, пільг та соціальних послуг, місто виплачує львів’янам з інвалідністю одноразові грошові допомоги з нагоди різноманітних пам’ятних днів та дат. Подаємо перелік допомог, пільг, виплат та соціальних послуг для людей з інвалідністю та суми виплат у 2017 році.

 І. Виплати з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю:

– 3 369 особам по 400 грн. на загальну суму 1,35 млн. грн.: 552 особи з інвалідністю 1 та 2 груп, які не мають права на пенсію в органах пенсійного фонду (552 особи); 2 817 осіб з інвалідністю з дитинства 1 та 2 групи.

ІІ. Інші одноразові виплати з нагоди державних релігійних свят та інших пам’ятних днів:

– «28-ї річниці виведення військ з Афганістану»; «31-ї річниці аварії на ЧАЕС»; «Дня захисту дітей»; «26-ї річниці незалежності України»; «Міжнародного дня глухих»; «Дня захисника України»; «Міжнародного дня незрячих»; «Дня гідності та свободи», «Свята Миколая». Цими виплатами за підсумками року буде охоплено 8 555 осіб з інвалідністю на загальну суму 3,26 млн. грн.

ІІІ. Системні виплати з бюджету Львова:

– доплата особам з інвалідністю 1 групи від загального захворювання, які не мають права на пенсію в органах Пенсійного фонду;

– надання компенсації вартості санаторно-курортної путівки для особи, яка супроводжує особу з інвалідністю І групи з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям м. Львова; 

– надання одноразової допомоги мешканцям м. Львова на виконання депутатських повноважень;

– надання 100% пільг на оплату житлово-комунальних послуг інвалідам УПА;

– щомісячна доплата до пенсії у розмірі 1000 грн. особам з інвалідністю з числа ветеранів УПА;

– надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг особам з інвалідністю 1 та 2 групи з вадами зору у розмірі 50 та 40 відсотків знижки відповідно;

– надання при оформленні державної субсидії сім’ям, які складаються з двох та більше осіб з інвалідністю, та одиноким особам з інвалідністю 1 та 2 групи муніципальної субсидії. 

У 2017 році за зверненнями громадян за отриманням матеріальної допомоги до управління соціального захисту та/або до депутатів Львівської міської ради виплачено допомог 1 305 особам з інвалідністю на загальну суму 2,95 млн. грн.

IV. Соціальні послуги людям з інвалідністю:

– Комунальна реабілітаційна установа «Львівський міський центр реабілітації «Джерело» (щоденні послуги для 170 дітей та молоді з інвалідністю). Фінансування з бюджету Львова у 2017 році складає 8 млн. грн. Окрім цього, у жовтні цього року місто придбало спеціалізований автобус для потреб Центру на суму понад 2,1 млн. грн.

V. Фінансова підтримка громадських організацій (ГО) осіб з інвалідністю. 

Щорічно в соціальній сфері підтримка ГО надається за трьома напрямами:

– на реалізацію соціально-культурних проектів;

– шляхом залучення їх до проведення щорічних заходів;

– на ведення статутної діяльності ГО інвалідів і ветеранів.

У 2017 році загальна сума підтримки громадських організацій осіб з інвалідністю склала 993,8 тис. грн. (на понад 90% більше ніж у 2016 році), і становить 82,3% від загальної суми підтримки громадських організацій, які працюють з іншими вразливими групами осіб, що складає 1207,34 тис. грн. 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!