Перший борт здійснив посадку за приладами в аеропорт «Ужгород» (ФОТО)

Сьогодні, Міжнародний аеропорт «Ужгород» прийняв перший борт, який здійснював захід на посадку за приладами.

Ним став літак ATR-72-600 авіакомпанії “Windrose Airlines”, який виконав рейс за маршрутом “Київ–Ужгород”. До сьогоднішнього дня процедури заходу на посадку в даному аеропорті виконувалися у візуальному режимі.

Андрій Ярмак керівник “Украероруху” написав у своєму “Facebook”: «Відсьогодні, 10 вересня 2021 року, “Украерорух” розпочав надавати аеронавігаційні послуги у частині повітряного простору Словацької республіки задля забезпечення можливості авіакомпаній виконувати зліт/посадку в аеропорт Ужгород за приладами. Першою авіакомпанією , що здійснила політ до аеропорту Ужгород за новими процедурами через повітряний простір Словаччини, стала “WINDROSE”-авіалінії, які єднають. Це стало можливим завдяки реалізації Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Словацької Республіки. Ми пройшли довгий та складний шлях для відновлення повноцінної роботи аеропорту Ужгород:  сертифікацію відповідно до європейських вимог, отримавши підтвердження від Європейської агенції з безпеки польотів EASA — імплементацію протоколів технічної взаємодії зі словацькими колегами — розробку та запровадження нових процедур прибуття, вильоту та заходження на посадку за приладами для аеропорту Ужгород. Відтепер, аеропорт Ужгорода став доступнішим для виконання польотів при складних метеоумовах та у нічний час. Розраховуємо на пожвавлення повітряного руху в українському Закарпатті!” — написав він.

Унікальністю аеродрому, є те що літаки, які заходять на посадку або злітають змушені заходити у повітряний простір Словаччини, оскільки кордон розташований 100-х метрах від початку злітно-посадкової смуги летовища!

Автор: Юрій Танчин, Фото: Андрій Балог

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!