Перший випадок хантавірусу виявили на Львівщині

Мешканець Дрогобицького району звернувся до Львівської обласної інфекційної лікарні зі скаргами на високу температуру, дрібні крововиливи, зменшення кількості сечі, біль у попереку, м’язах.

У пацієнта запідозрили гостре інфекційне вірусне захворювання — геморагічну лихоманку з нирковим синдромом, яке викликається хантавірусом, повідомила “ZAXID.NET” у понеділок, 25 січня, головна санітарна лікарка Львівщини Наталія Тімко.

Хантавіруси, як пояснила лікар, виявляють у гризунів. Люди можуть заразитися через контакти із щурами, вдихання випарів від виділень гризунів. Передача хантавірусу від людини до людини виникає рідко.

Дотепер цього захворювання у Львівській області не було зафіксовано.

У чоловіка відібрали матеріал для дослідження і відправили у лабораторію Центру громадського здоров’я до Києва.

Минулого тижня надійшли результати, які підтвердили передбачуваний діагноз — хантавірусна інфекція.

Читайте також:   COVID-19 та Львівщина: дані за минулу добу

Де і як чоловік підхопив цей вірус, достеменно невідомо. Але він живе у селі й у господарстві чоловік бачив гризунів, зокрема і щурів.

Чоловік спершу лікувався у Львівській обласній інфекційній лікарні, згодом його скерували у Львівську обласну клінічну лікарню, оскільки він мав серйозні проблеми з нирками.

Зараз з лікарні його вже виписали додому.

Аби уникнути захворювань, які можуть передавати гризуни, лікарі радять під час роботи з землею одягати рукавиці, частіше мити руки, боротися з гризунами у будинку та господарстві. Овочі, фрукти, консервацію, принесену з підвалу чи погребу, ретельно мити.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!