Під час домашніх пологів померла жінка у Рівному

У Рівному під час домашніх пологів померла 34-річна породілля. Пологи відбувались удома у супроводі так званої “духовної акушерки”. Про це повідомляє видання “ЧаРівне”.

“Попри усі реанімаційні заходи врятувати жінку не вдалося. О 18:20 год. породіллю у стані агонії довезли  у наш заклад. 50 хвилин наші медики надавали їй допомогу. О 19:10 год. констатували смерть. Хочу наголосити, що дуже важливо, щоб жінки розуміли, що безпека під час пологів понад усе! Пологи повинні відбуватися у медичному закладі, де є  необхідне медичне обладнання, лікарі, належне освітлення, умови. Партнерські пологи дозволено в більшій частині пологодопоміжних закладів України. При бажанні, жінка може отримати підтримку доули на пологах у стінах медзакладу. Але хочу наголосити, що  пологи з доулою удома та пологи в присутності доули у стінах медзакладу — це різні речі. Доула — це не медична професія, це спеціаліст, який надає інформаційну, психологічну та практичну підтримку жінкам під час пологів. Доули не виконують медичних маніпуляцій та не ставлять діагнозів, їхнє завдання, щоб пологи у жінки залишили лише позитивні спогади, тому доула завжди співпрацює з медиками”, — розповіла головна лікарка КНП “Пологовий будинок” РМР Світлана Муравська причина смерті — гостра масивна акушерська крововтрата.

За словами медиків новонароджений хлопчик живий і з ним усе добре. Його  вага  4 кг 570 грамів. Наразі він знаходиться під наглядом лікарів у міському пологовому.

Деталі цього випадку описують самі лікарі  у медичних спільнотах: «Публікую цей допис болю від імені акушерської спільноти, бо психологічний стан лікаря наразі не дозволяє робити це самостійно. Цікаво чи напишуть про таке на топових ресурсах? А ще цікавіше, чи зроблять знов винними лікарів.

“Доброго дня, шановна спільното!

Хочу поділитися з Вами досвідом домашніх пологів, які відбулися у нас в місті. Жінка, 2 вагітність, стала на облік по вагітності в 34 тижні вагітності. Із обстежень – ЗАК (гемоглобін 82), ЗАС — норма. Жінка вегетаріанка. Від прийому препаратів заліза категорично відмовилась. В анамнезі – вагінальні пологи в 2013 році, вага дитини 4400. В жіночу консультацію приходила тричі. Гемоглобін в динаміці через 3 тижні — 81 г/л. Від всіх запропонованих обстежень — відмовилась. Жінка повідомила в жіночу консультацію, що збирається народжувати вдома, з доулою. З нею та ії чоловіком була проведена бесіда про безпечність пологів в умовах пологового будинку.

Читайте також:   Внаслідок ворожого обстрілу важко поранено українського воїна

23.01.2021 о 18:20 год. жінка доставлена бригадою ШМД після домашніх пологів, які зі слів родини відбулися о 15:15 год. Народився живий хлопчик, 4570 г. Після пологів пуповину не пересікали. Крововтрата, зі слів чоловіка — близько 5 літрів. Зі слів доули — «трошки більше літра». При госпіталізації, стан вагітної вкрай важкий, на зовнішні подразники не реагує, не контактна. Артеріальний тиск 40/0 мм рт ст. Пульс на центральних та периферичних судинах не визначається. Аускультативно, за 10 секунд визначається 2 серцевих скорочення. Негайно розпочата серцево-легенева реанімація. Спроба забору крові на дослідження — невдала. При зовнішньому огляді — зі статевих шляхів візуалізується неклемована пуповина. На фоні СЛР проведена ручне відділення плаценти та виділення посліду.

О 19:10 год. констатована смерть породіллі”, — йдеться у дописі Тетяни Попової.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!