Плакав, був нервовий зрив: хлопчик, якого жорстоко побили в Парижі, дав перші свідчення (фото)

Юрій Крученик, 15-річний українець, якого в Парижі в середині січня жорстоко побила банда підлітків, йде на поправку і недавно вперше дав свідчення правоохоронцям щодо інциденту. Про це йдеться у матеріалі “OBOZREVATEL”.

Тітка хлопчика Ірен запевняє, що він “ніколи не потрапляв у поле зору поліції й ні в чому не був замішаний”.

“Днями Юру вперше допитувала поліція. Його питали, чи знайомий він з кимось із нападників, у чому вони були одягнені. Юра нікого з них не знає, всі вони були в капюшонах і захисних масках. Він говорив про те, що ні чекав нападу, тому не міг зорієнтуватися. Один раз слідчий підвищив тон, але адвокат (мер 16-го округу Парижа Френсіс Шпінер, який зголосився захищати українця) відразу зупинив слідчого”, — розповідає родичка.

Зараз хлопець перебуває в реабілітаційному центрі. Цими вихідними він уперше вийшов на вулицю, прогулявся в лікарняному дворику 15 хвилин.

Після допиту Юра погано спав вночі, у нього був нервовий зрив. Він говорив, що йому прикро, що двоє друзів, які були з ним, втекли, він залишився сам на сам із 10 бандитами. Також він не розумів, чому його допитує поліція.

“Юра навіть розплакався, після цього погано спав вночі. Мама і її чоловік пояснювали йому, що така процедура. Навіть потерпілого поліція допитує. Головне, що ти вижив, ти бачиш, чуєш, можеш пересуватися. Словом, заспокоювали його до 2-ї години ночі. На ранок уже дзвонив адвокат, теж розмовляв із ним, наводив приклади зі своєї практики, говорив, що все на його боці”, — розповідає Ірен.

Затримані підлітки, які входять в угруповання з передмістя Парижа, кажуть, що з Юрою не знайомі. Вони розповіли, що нібито напередодні інциденту в них стався незначний конфлікт із кимось із хлопців з 15-го округу французької столиці. Однак підлітки все ж приїхали, щоб помститися комусь із місцевих жителів.

Під руку їм попався Юра з друзями, які саме поверталися з коледжу, розташованого в 15-му окрузі. Друзям вдалося втекти, а українця жорстоко побили. Нападники застосували кийки й залізні прути, йому також завдали рани ножем. У Юрія були поколоті руки і ноги, залишилися шрами на обличчі. Йому ще належить лікування у пластичних хірургів.

Нагадаємо, 15 січня в центрі Парижа група підлітків із битами, металевими прутами і ножами напала на 14-річного українця Юрія, який із друзями повертався з коледжу. Юра потрапив до лікарні з важкими травмами.

У хлопця був пробитий череп, переламані руки, ребра, він отримав травму очей і ножові поранення. Хлопчик тиждень провів у комі.

Ця подія викликала великий резонанс у Франції. На нього відреагував мер Парижа Анн Ідальго, а також міністр внутрішніх справ цієї країни Джеральд Дарманен. Крім цього, підтримку Юрію висловив президент України Володимир Зеленський.

Через два тижні після події поліція затримала нападників. Серед них вісім неповнолітніх, яким від 14 до 17 років, і один 18-річний. Переважно вони проживають у передмісті Парижа, місті Ванв. П’ятьох із них взяли під варту, решту відпустили під судовий нагляд.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!