Побачити на власні очі, як виглядало середньовічне княже місто, відтепер можна неподалік Львова

Заповідник Древній Звенигород відкриває туристичний сезон. У селі Звенигород, що за 20 км від Львова, 6-8 серпня відкривають туристичний сезон та презентують віртуальний музей, завдяки якому можна перенестися в одну з перших княжих столиць українського Прикарпаття часів середньовіччя.

Як повідомляє Львівська ОДА, побачити на власні очі, як виглядало середньовічне княже місто, відтепер можна буде неподалік Львова. 6–8 серпня заповідник відкриває туристичний сезон та презентує оновлений музей. Відтворена у віртуальній реальності столиця XII ст. є частиною експозиції музею історико-культурного заповідника «Древній Звенигород». Вдягнувши VR окуляри, відвідувачі зможуть оглянути 12 місць Звенигорода першої половини XII ст. Чотири з них — інтер’єри церков та палаців, вісім — вулиці, площі та панорами давнього міста.

Унікальна експозиція оновленого музею, що є частиною заповідника, — це сотні артефактів княжих часів. Серед них — єдина, знайдена археологами в Україні семиструнна гусля, речі побуту, прикраси.

Довідка.  Звенигород — нині село всього за 20 км від Львова. Однак у середньовіччі там було одне з найбільших міст західної України — столиця Звенигородського князівства. Перша літописна згадка про нього датується 1086 роком, що робить його майже на 200 років старшим за Львів.

У першій половині XII ст. це столиця Звенигородського князівства. Саме тут будують перші на території західної України білокам’яні церкву та палац. Численні археологічні знахідки розповідають про Звенигород як багате та красиве місто, де були розвинені освіта та мистецтва. Саме звідси походять три найдавніші писемні документи державного архівного фонду України — берестяні грамоти. Одна з них чудово збережена і дає нам зразок письма та мови XII ст. Місто існувало до 1241 року, коли вщент було спалене монголо-татарами, і з того часу не відновлювало своєї величі. 2020 року на території комплексу пам’яток у Звенигороді створили історико-культурний заповідник.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!