Подробиці авіакатастрофи на Прикарпатті: загинув один з найдосвідченіших пілотів в Україні і троє іноземців

У авіакатастрофі під Коломиєю загинув професійний льотчик, інструктор та співвласник аеродрому малої авіації у Коломиї Ігор Табанюк. Також загинули троє іноземців, які перебували в літаку. Вони розбилися на літаку “Advantic WT10”. Літак розрахований на пілота і трьох пасажирів.

Як повідомляє «КУРС», Ігор Табанюк — професійний льотчик, голова громадської організації “Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації”, яка займається розвитком коломийського летовища малої авіації. Ігор Табанюк 40 років тому здійснив свій перший політ та розвивав малу авіацію в Коломиї.

Ігор Табанюк — син військового пілота, народився в Узбекистані, закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училищі.

Після закінчення училища за розподілом потрапив у Чортків, звідти у Мукачеве і тоді у Коломию. У Коломиї  пробув чотири роки, далі потрапив в Угорщину, згодом у Азербайджан.

У 1992-му році повернувся у Коломию, де почав службу і залишився жити.

У 2010-му році Ігор Табанюк почав працювати над створенням аеродрому у Коломиї — заснував ГО “Прикарпатська дитячо-юнацька спортивна асоціація малої авіації” та авіаклуб “Авіаколо”.

У 2013 році у авіакатастрофі загинув молодший син Ігоря Табанюка — полетів замість батька на перевірку літака. У інтерв’ю ЗМІ Ігор Табанюк тоді говорив “Син забрав мою смерть”.

«У аварії легкомоторного літака на Прикарпатті розбився один із найдосвідченіших пілотів України Ігор Табанюк. Він добре відомий в Україні, адже саме з ним Дмитро Комаров встановили рекорд з якомога більшої кількості відвідин аеродромів у країні лише за 3 доби», — пише “ТСН”.

Як повідомляла “Варт 1”, 28 липня, поблизу с. Шепарівці, Коломийського району, легкомоторний спортивний літак впав на приватний житловий будинок. Загинуло четверо людей.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!