Погані новини для любителів швидкості: на дороги повертаються радари

1
1

В МВС заявляють, що лазерні вимірювачі швидкості, які «лежали» в МВС, були пересертифіковані.

Завтра, 28 вересня, патрульна поліція почне отримувати лазерний вимірювач швидкості «TruCAM» для фіксації порушень правил дорожнього руху, зокрема перевищення швидкості.

Про це повідомив фахівець з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього руху та заступник голови Координаційної ради Загальнонаціонального Форуму безпеки дорожнього руху Володимир Караваєв на своїй сторінці Facebook, передає УНІАН.

«Патрульна поліція отримала на руки сертифіковані і повірені »Труками«. Крім швидкості, прилад може фіксувати факт порушення правил зупинки або стоянки в прив’язці до часу і простору! А це означає, що за наявності водія буде виписаний штраф. А за його відсутності — евакуація ТЗ на штрафмайданчик!», — зазначив він.

Разом з тим, майбутнє надходження TruCAM у коментарі УНІАН підтвердив директор Департаменту МВС України Артем Шевченко.

«Вони у нас вже були. Вони не надходили. Завтра надійдуть... вже завершений процес пересертифікації, їх треба було юридично ще раз пересертифіковувати», — сказав Шевченко.

«Вони були пересертифіковані. Головний елемент — початок контролю швидкості. Але їх небагато», — додав він.

Представник МВС заявив, що патрульні почнуть використовувати «TruCAM» «найближчим часом». Водночас, пообіцяв, що про всі деталі Департамент патрульної поліції НПУ повідомить завтра, 28 вересня.

Довідка. «TruCAM» — лазерний вимірювач швидкості, оснащений режимом відеофіксації. Основна відмінність приладу від «Візира» і йому подібних — він використовує не радіохвилю, а світловий промінь — лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобілю в потоці транспорту на відстані, що перевищує кілометр.

Відомості про дату, час і місце розташування (координати) автомобіля, які видає «TruCAM», автоматично надходять від, вбудованого в прилад, GPS-приймача. Початок фіксації порушення можливий на відстані до 1200 метрів.

При роботі в автоматичному режимі (з триноги або з боксу) при перевищенні транспортним засобом ліміту швидкості автоматично робиться фотознімок з відстані близько 70 метрів з фіксацією швидкості, відстані, дати, часу і координат. При цьому максимальне накопичення становить до 40 тис фото або 16 тис відеороликів порушень на одну флеш-карту. В автономному режимі від акумулятора прилад може працювати до 15 годин.

Дані вимірювання захищені від видалення та модифікації, адже проводиться опломбування флеш-карти, а також, виконуються відповідні протокольні процедури, пов’язані з обігом і зберіганням носіїв суворої звітності.

varta1.com.ua: Новини