Поліцейські мають право на вулиці зупинити громадянина для перевірки наявності сертифіката про вакцинацію, – Нацполіція (ВІДЕО)

Співробітники поліції можуть на вулиці зупинити громадянина для перевірки наявності сертифіката про вакцинацію чи інші COVID-документи. Про це в ефірі телеканалу “ICTV”, 8 листопада, пізно ввечері, повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко, — повідомляє “Варта1”, з посиланням на «Українськi Новини».

“Поліція може зупинити людину на вулиці (для перевірки сертифікату про вакцинацію)”, — повідомив голова Нацполіції.

За його словами, поліція має на це законне право.

Він зазначив, що, згідно із Законом “Про Національну поліцію”, поліцейські мають профілактувати як кримінальні злочини, так і адміністративні правопорушення.

“Є постанова Кабінету Міністрів України, яка дає право працівникам поліції перевіряти COVID-сертифікати та дотримання карантинних режимів. Є стаття 117 Конституції України, яка говорить про те, що рішення, розпорядження та постанови Кабінету Міністрів обов’язкові до виконання. Тож ми чітко виконуємо рішення Кабінету Міністрів України та роз’яснюємо ці норми громадянам”, — пояснив Клименко.

Він додав, що поліція перевіряє громадян на наявність COVID-документів вибірково.

“Іноді люди починають агресувати на законні вимоги працівника поліції. Ми намагаємося реагувати толерантно. Ми почали все з профілактики та пояснень, чому проводяться перевірки і які у нас є повноваження. Утім, окремі громадяни хочуть висловити власну точку зору, яка, як правило, перекриває спільну проблему держави”, — зазначив Клименко.

Зі слів голови Нацполіції, мета поліції — допомогти лікарям досягти колективної безпеки та імунітету.

Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підтримав керівника поліції й зазначив, що перевірки громадян на вулиці законні, оскільки кожен  громадянин є потенційним носієм вірусу і може порушувати режим самоізоляції.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!