Поліцейські посадовці самі сприяли уникненню п’яних водіїв від відповідальності, — ДБР (фото)

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, припинили діяльність злочинної схеми з участю посадових осіб Головного управління Нацполіції в Київській області, які сприяли уникненню водіїв-порушників від адміністративної відповідальності. Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

За попередньою інформацією, правоохоронці сприяли уникненню відповідальності водіїв за керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а саме:

  • вносили недостовірні відомості до Інформаційного порталу Національної поліції України про закриття адміністративних проваджень;
  • затягували терміни розгляду адміністративних справ та направляли їх до суду по закінченню терміну притягнення до адміністративної відповідальності;
  • повертали водіям-правопорушникам водійські посвідчення, вилучені відповідно до рішення суду.

Задокументовано 97 фактів внесення недостовірних відомостей до Інформаційного порталу Нацполіції.

Наразі, під час санкціонованих обшуків вилучено 60 водійських посвідчень, оргтехніку, 100 тисяч гривень та 4 тисячі доларів США.

Одному правоохоронцю-учаснику групи повідомлено про підозру.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні  здійснює прокуратура міста Києва. Оперативний супровід — департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї (ч. 3 ст. 362 Кримінального кодексу України).

У разі доведення вини, поліцейському загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!