Поліція затримала банду, яка «спеціалізувалися» на вимаганні коштів із підприємців (ВІДЕО)

Поліція затримала учасників злочинного угруповання, яке «спеціалізувалися» на вимаганні коштів із підприємців Тернопільської області. Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

Організував злочинну групу раніше судимий 42-річний мешканець регіону, який має статус так званого «смотрящого» за одним із районів області. До протиправної діяльності залучив ще трьох раніше засуджених чоловіків.

«Спеціалізувалося» на вимаганні коштів із підприємців, зокрема — і тих, що займаються пасажирськими перевезеннями до країн Європи. Якщо фігуранти отримували відмову, погрожували фізичною розправою або створювали штучні перешкоди у роботі.

У липні 2021 року члени злочинної групи вимагали 60 тисяч гривень у підприємця. Погрозами фізичної розправи змусили його віддати їм 30 тисяч гривень. Надалі потерпілий віддавав по 2000-3000 гривень, аби безперешкодно працювати.

Сьогодні, 24 вересня, оперативники управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області, слідчі обласної поліції за силової підтримки КОРД одночасно затримали трьох фігурантів під час отримання від потерпілого чергового «траншу» — 10 тисяч гривень. Крім того, задокументували факт вимагання від ще одного підприємця 3 000 доларів США.

У ході слідства поліцейські отримали матеріали, які свідчать про причетність групи осіб до вчинення щонайменше 10 фактів вимагання коштів із місцевих бізнесменів. Зловмисників затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Правова кваліфікація: ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснює Тернопільська обласна прокуратура.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!