Польський суд виніс вирок українцю, винному у смертельній ДТП: тоді постраждало майже пів сотні людей (фото)

Опубліковано 12 Червня 2019 о 18:45

Окружний суд Перемишля покарав водія українського автобуса за навмисне спричинення аварії у наземному русі, внаслідок якої загинули три особи, а 50 зазнали поранення, серед яких кілька — важких. Проте цей вирок — не остаточний. “6,5 років позбавлення волі для водія українського автобуса, який спричинив катастрофу у наземному русі”, — про це повідомляє “Польське радіо”.

Аварію було спричинено у серпні 2018 року, у Лещаві-Долішній (Підкарпатське воєводство).

Нагадаємо, 17 серпня, о 22:10 год., автобус із туристами зі Львова злетів з траси поблизу Лещави-Долішньої та перекинувся кілька разів. Внаслідок аварії, загинули троє громадян України — дві жінки у віці 30 та 31 року і один чоловік. 38 осіб доправили до лікарень із травмами різного ступеня важкості, у тому числі 10 дітей.

Фото: DAREK DELMANOWICZ / PAP

“Рішенням суду, 42-річному Миколі Л. на 15 років заборонено керувати будь-якими механічними транспортними засобами на території РП, він також повинен сплатити по 10 тисяч злотих додаткового мита для уповноваженого субсидіарного прокурора Тамари П. (дружини чоловіка, який загинув, і яка також постраждала у катастрофі) і для трьох інших потерпілих. Він також має заплатити за адвоката Тамари П.”, — зазначається у виданні.

Суд звільнив обвинуваченого від судових оплат з огляду на його матеріальну ситуацію та зарахував йому попередній арешт до років позбавлення волі.

Вирок, який суд виніс водієві, не є остаточним. Захист готує апеляцію. У судовій залі, під час оголошення вироку, не було уповноваженого субсидіарного прокурора.

На думку прокуратури, водій навмисно порушив правила безпеки і спричинив катастрофу у наземному русі. На маршруті, на думку сторони обвинувачення, Микола Л. не дотримувався належної безпеки, їхав зі значно перевищеною від дозволеної швидкістю, через що і спричинив катастрофу.

Як з’ясував експерт у галузі дорожнього руху, водій на частині шляху перед місцем аварії їхав зі швидкістю від 82 до 85 км, де встановлено обмеження швидкості до 50 км на годину, а згодом водій їхав ще швидше – 100-102 км на годину. Натомість, у місці катастрофи, де встановлено обмеження до 30 км, він їхав зі швидкістю 70–72 км на годину.

Крім цього, Микола Л. проігнорував попереджувальні знаки на частині дороги зі значним схилом та небезпечними поворотами.

Як вказав у підставі рішення суддя Кшиштоф Стемпєнь, настільки значне перевищення швидкості та ігнорування дорожніх знаків щодо обмеження швидкості, зі свідомістю перевезення такої великої кількості пасажирів і керування транспортним засобом у незнайомому місці, має характер навмисних дій. А це, на думку суду, означає, що Микола Л. погодився з можливими наслідками своїх дій.

У своєму останньому слові Микола Л. просив про справедливий вирок і попросив вибачення у постраждалих та їх родин. Також він сказав, що не винний в тому, що він залишився живий, а жертви — загинули.

Нагадаємо, що аварія сталася на дорозі № 28 між Перемишлем та Сяніком пізно ввечері у п’ятницю, 17 серпня 2018 року. Автобус, у якому їхали, крім водія, 53 людини, на різкому повороті протаранив енергоємний бар’єр, з’їхав з дороги і скотився з високого трав’яного скосу, декілька разів перевернувшись.

Микола Л. — водій з 10-річним стажем, близько 6 років працює водієм туристичних автобусів, а з січня 2018 року їздив у міжнародні турне до Австрії, Італії, Німеччини, Чехії. В автобусі був другий водій, але, за словами прокурора, всю дорогу зі Львова — від близько 15:30 год. у п’ятницю за польським часом (16:30 год. — за українським), Микола Л. керував автобусом сам.

Він був тверезий. Автобус прямував зі Львова на екскурсію до Відня.

 

 
 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM