Посадовця СБУ викрили на співпраці зі спецслужбами РФ (ФОТО)

На території Херсонської області проведено спецоперацію з викриття агентурної мережі спецслужб РФ під час якої затримано  та повідомлено про підозру колишньому та діючому співробітникам СБУ за фактом державної зради шляхом надання представникам спецслужб РФ допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (ч. 1 ст. 111 КК України).

Як повідомляє Офіс генерального прокурора України, колишній заступник начальника відділу Управління СБУ в Херсонській області, підтримуючи проросійські ідеї, які передбачають перебування України у сфері впливу РФ, а також з корисливих мотивів здійснював конспіративний збір відомостей, які цікавлять спецслужби Російської Федерації щодо діяльності Служби безпеки України, інших правоохоронних органів, а також відомостей щодо соціально-політичної ситуації в Україні. Також він підбирав кандидатів на вербування та вербував громадян України для співпраці зі спецслужбами РФ.

До своєї діяльності ексспівробітник залучив діючого заступника начальника відділу Управління СБУ в Херсонській області за посередництва якого з дотриманням підвищених заходів конспірації лише протягом червня-липня 2021 року передав представникам спецслужб країни агресора відомості щодо підготовки та проведення мобілізаційного розгортання Управління СБУ в області при переведенні на функціонування в умовах особливого періоду, плани проведення тактико-спеціальних навчань, у тому числі на території Херсонського морського торговельного порту, командно-штабних навчань на території польового артилерійського складу.

Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. Досудове розслідування триває.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!