Правоохоронці виявили друкарню, в якій виготовляли фальшиві дипломи медиків і журналістів (ФОТО, ВІДЕО)

У друкарні, в якій зловмисники виготовляли фальшиві документи, поліцейські вилучили дипломи, різноманітні посвідчення, мокрі печатки різних установ, у тому числі інших держав, а також  сертифікати про вакцинування від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів.  

Як повідомляє Національна поліція України, зловмисники облаштували в місті Кам’янець-Подільський, що на Хмельниччині, друкарню з виготовлення підробок. Фігуранти друкували дипломи про вищу та середню спеціальну освіту різних навчальних закладів за напрямками журналістика, медицина, освіта.

Окрім того, підпільно виготовляли сертифікати про вакцинування від COVID-19 та довідки негативних результатів ПЛР-тестів. Продаж фальшивих документів та мокрих печаток зловмисники здійснювали через інтернет-платформу оголошень та в соціальних мережах.

27 липня поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцем проживання фігурантів та у виробничих приміщеннях. У результаті вилучили гроші, журналістські посвідчення, а також дипломи за спеціальністю — журналіст. Окрім того, виявили мокрі печатки різних міністерств, медичних закладів, приватних лабораторій, сертифікати про вакцинування від COVID-19 та довідки про негативні результати ПЛР-тестів.

Водночас правоохоронці вилучили «чорнові записи», комп’ютерну техніку, на якій містилося програмне забезпечення для виготовлення документів зі зразками дипломів.

Слідчі поліції розслідують  кримінальне провадження за  ч. 1 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.

Наразі, організатора затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та вирішується питання про оголошення йому підозри.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!