Правоохоронці за час карантину знайшли та видалили 80 фейків про коронавірус (фото)

Опубліковано 24 Березня 2020 о 17:39

Під час моніторингу мережі Інтернет, працівники кіберполіції виявили близько 170 фактів щодо розміщення на інформаційних ресурсах неправдивої чи провокаційної інформації щодо пандемії коронавірусу.

Кіберполіція ідентифікує осіб, які розповсюджують фейки, проводить профілактичні бесіди та надає роз’яснення.

За результатами роботи — з початку карантину 45 осіб видалили майже 80 неправдивих повідомлень.

Відносно ж громадян, які відмовилася видаляти провокаційні публікації, вирішується питання щодо притягнення їх до адміністративної відповідальності: на цей час таких 24.

З фейковими повідомленнями стикаються і адміністратори спільноти “Варта1”. Збір коштів на неіснуючу дитину, заражену коронавірусом, обробка квартир сумнівними санепідслужбами, розпилювання дезинсектора з літака та багато інших.

Ось підбірка лише декількох з них від початку карантину:

Крім цього, до сервісної служби кіберполіції надійшло 101 повідомлення про шахрайських дій при продажу засобів індивідуального захисту, а саме масок та антисептиків.

Відповідні оголошення громадяни знаходять у соціальних мережах, месенджерах і на профільних інтернет-майданчиках. Люди перераховують гроші, однак обіцяний товар не отримують. Тож кіберполіція радить купувати товари лише на перевірених ресурсах.

“Якщо ви стали свідками протиправних дій або потребуєте допомоги, звертайтеся до департаменту кіберполіції на електронну адресу [email protected] або за номером 0-800-50-51-70. Бережіть себе, дотримуйтеся карантинних заходів, зберігайте спокій і не панікуйте!” — йдеться у відомстві.

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM