Правоохоронці за два дні затримали 10 хабарників (фото)

Затримання провели у шести регіонах. Загальна сума одержаних хабарів становить понад 100 тисяч гривень. Про це інформує Департамент захисту економіки Національної поліції України.

26 лютого заходи по затриманню хабарників проходили на Чернігівщині та Вінниччині.

Так, на Чернігівщині правоохоронці викрили директора одного з районних лісгоспів. Зловмисник налагодив незаконну виробку лісопродукції.

Під час одержання 15 тисячі гривень неправомірної вигоди фігуранта було затримано працівниками Управління захисту економіки в Чернігівській області Нацполіції, слідчими обласної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області.

На Вінниччині за позитивне вирішення питання щодо встановлення ступеня непрацездатності та призначення групи інвалідності медики вимагали від громадянина 8 тисяч гривень хабара. Їх затримали під час отримання обумовленої суми хабара працівники обласного управління захисту економіки Нацполіції, слідчі поліції у Вінницькій області під процесуальним керівництвом прокуратури області.

27 лютого, правоохоронці викрили у хабарництві посадових та службових осіб у Львівській, Кіровоградській, Донецькій та Тернопільський областях.

У Львівській області оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції задокументували злочинну схему системного одержання неправомірних вигод у процесі погодження дозвільної документації посадовцями Регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті.

Під час слідства було встановлено осіб, які організували та налагодили вказану схему. 50 тисяч гривень та 600 доларів США хабара вимагали і отримали фігуранти справи за видачу Міжнародних ветеринарних сертифікатів для експорту шкіри до Євросоюзу. На даний час обох затримано у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

На Кіровоградщині у службовому кабінеті поліцейські затримали начальника райвідділу обласного управління Держгеокадастру. 10 тисяч гривень неправомірної вигоди вимагав та одержав посадовець за видачу документації на земельні ділянки.

А в Донецькій області аналогічну суму коштів вимагали за оренду приміщень будинків культури. Під час одержання хабара правоохоронці затримали керівника будинку культури.

Крім того, того ж дня було затримано ще одну посадову особу та посередника на Тернопільщині. Зокрема, начальника відділу державної виконавчої служби одного з міжрайонних управлінь юстиції. За не вчинення дій по виконавчому провадженні щодо обмеження виїзду останнього за межі території України посадовець через посередника отримав 1,5 тисяч гривень.

Фігурантам кримінальних проваджень загрожує покарання, передбачене ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

 

 

 

Загрузка...