Правоохоронці завершили розслідування факту загибелі двох гірників на шахті ДП «Львіввугілля»

Опубліковано 1 Червня 2020 о 19:24

Слідчі Сокальського відділення поліції за сприяння Червоноградської місцевої прокуратури, встановили підозрюваного у загибелі двох гірників на шахті «Лісова». Про це повідомили у пресслужбі Прокуратури у Львівській області.

Йдеться про інцидент, який стався 29 травня минулого року на одній із шахт ДП «Львіввугілля».

Нагадаємо, що тоді, у 4-ту зміну, о 03:04 год., на 181 бортовому штреку пласта «Сокальський», у районі сполучення з лавою № 181, стався обвал порід покрівлі, яким було захоплено двох працівників дільниці з видобутку вугілля № 1.

“У поліції встановили, що 35-річний гірничий майстер дільниці з видобутку вугілля мав технічну можливість запобігти нещасному випадку, однак, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, внаслідок чого стався обвал породи, під завалами якої загинули двоє гірників, 48 та 22 років”, — йдеться у повідомленні прокуратури.

Такі висновки були підтверджені, зокрема, і актом спеціального розслідування нещасного випадку на виробництві, а також експертизою з дослідження причин та наслідків надзвичайних подій в гірничій промисловості та підземних умовах.

Дії фігуранта кваліфіковано за ч. 2 ст. 272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві, особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило загибель людей), а обвинувальний акт стосовно нього 22 травня 2020 року скеровано до суду.

Санкція статті передбачає 8 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати посади чи займатись певною діяльністю.

Під завалами 29 травня 2019 року загинули гірники Турко Михайло Ярославович та Павлика Михайло Петрович.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM