Президент України помилував єдину довічно засуджену львів’янку (ФОТО)

Президент України Петро Порошенко помилував довічно засуджену львів’янку  Любов Кушинску.

Фото: Любов Кушинська

Як повідомив у  Facebook народний депутат України Олександр Грановський, жінку звільнять у березні цього року після 20,2 років ув’язнення, пише Львівський портал.

Грановський повідомив,  що близько року тому йому подзвонив заступник міністра юстиції Денис Чернишов  і розповів історію про жінку, що відбуває покарання, яке вона не скоювала.

«Цю впевненість, зі слів Дениса, завжди поділяли всі без винятку керівники відомства, професійно-юридичне співтовариство, але беручи до уваги специфіку нашого КПК, зробити так нічого і не змогли. Допомогти жінці в принципі нікому: донька після звинувачення у вбивстві двох чоловік поїхала в іншу країну, інших родичів немає, як і грошей на захист», – написав він.

Грановський також розповів про своє враження від відвідин Кушинської в колонії у Харкові.

«Треба сказати, що мене в якійсь мірі підкупив відвертий монолог Люби, яка навіть після стількох років зберігала спокій, демонструвала гостроту розуму, багато читала, стежить за усіма політичними та іншими подіями. Вона ніколи в спілкуванні зі мною не приховувала, що добре пам’ятає і те, за що могла б відповісти за законом, але вона не вбивала і не збиралася в цьому зізнаватися. Складність її ситуації ще й у тому, що Любов категорично відмовлялася визнати провину і тим самим отримати право звернутися до президента України з проханням про помилування», – зазначив він.

Відтак депутат знайшов суддів, прокурорів, які звинувачували Любу, свідків цієї справи.

«Поза всяким сумнівом, у той далекий час система отримала однозначну команду: Люба Кушинська повинна здохнути на нарах. Так не сталося. Люба скоро звільниться та впевнений, що скасує в судовому порядку всі ті незаконні рішення, через які її друзі і товариші відправили в місця не настільки віддалені. У цієї системи, природно, є конкретні імена і ми зможемо їх офіційно назвати найближчим часом», – написав нардеп.

Він повідомив, що особисто звернутися з проханням до президента України та комісії з помилування.

Додамо, що Любов Кушинська- єдина жінка в Україні, яка засуджена до вічного ув’язнення. Її визнали винною у  подвійному вбивстві Ярослава Дрожджаля, який мав намір продати їй своє помешкання, та його тестя  – відомого лікаря Ореста Циньовського  у 1997 році. На той час вона  була директором фірми «Квазкар».  Після восьми років з моменту скоєння вбивства, Любов Кушинську засудили до довічного ув’язнення, а її спільника Андрія Манька відправили у тюрму на 15 років.

 

 

Posted in АКТУАЛЬНО, Вирок, Львів, НОВИНИ
Çàãðóçêà...