Проводили оплесками: у Львові попрощались з видатним режисером Романом Віктюком (НАЖИВО, фото)

У понеділок, 23 листопада, львів’яни проводять в останню дорогу культового режисера сучасності Романа Віктюка. Домовину з тілом Романа Віктюка виставили для прощання на сцені Театру юного глядача, де він розпочинав свою акторську діяльність після навчання у Москві. Опісля, відспівавши в церкві, режисера проведуть до місця поховання на Личаківському цвинтарі.

Поховають Романа Віктюка в родинному склепі на полі № 70 Личаківського кладовища. Після прощання в церкві святого Андрія на площі Соборній, в останню дорогу митця провели оплесками.

Друзі, колеги, поціновувачі його творчості декілька хвилин аплодували.

Нагадаємо, що режисер Роман Віктюк народився 28 жовтня 1936 року у Львові.

Навчався у Державному інституті театрального мистецтва, що у Москві. Згодом, повернувся Львова, де працював актором у місцевому Театрі юного глядача, а згодом — режисером. Він також створив створив театральну студію при Львівському палаці піонерів.

Додамо, Роман Віктюк помер напередодні у Москві від ускладнень коронавірусу. Йому було 84 роки. Наприкінці жовтня, Віктюка з діагнозом COVID-19 госпіталізували в одну з московських лікарень.

У театрі повідомили, що причиною смерті режисера стала тромбоемболія, інформує “РБК”, з посиланням на пресаташе.

Режисер є народним артистом України та Росії, членом Інституту драматичного театру в Італії, лауреатом театральної премії “Maratea” Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України “Тріумф”, міжнародної премії Інституту італійської драми за краще втілення сучасної драматургії.

Це один з найвідоміших українських та російських театральних режисерів. У середині 90-х заснував у Москві драматичний театр свого імені. Був постановником понад 250 спектаклів, які збирали аншлаги у багатьох країнах.

У 2014 році Роман Віктюк підтримав Україну.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!