Проїзд у львівському електротранспорті подорожчає з грудня

Нещодавно було оприлюднено Львівською міською радою проект рішення, яким пропонують збільшити вартість проїзду в трамваях та тролейбусах міста до 7 гривень за квиток, куплений у водія.

Дане рішення набуває чинності з 1 грудня 2019 року, пише видання “Перець”.

Вартість квитка у водія для студентів та учнів становитиме 3 гривні 50 копійок та 3 гривні з допомогою смартфонів. Вартість перевезення одного місця багажу становитиме 7 гривень.

Водночас, квитки разового проїзду у кіосках, а також квитки, придбані у рухомому складі з допомогою смартфонів (SMS, QR-коди “Приват 24”, Bluetooth квитки та термінали самообслуговування IBOX і EasyPay) коштуватимуть 6 гривень.

Натомість, у «Львівелектротрансі» вважають, що нормативний тариф на перевезення взагалі має коштувати 7,25 грн: «Підвищення тарифу до 7,0 грн дасть змогу не допустити заборгованості по заробітній платі, за енергоносії та підтримувати в належному стані існуючий рівень виробничої бази та рухомого складу, не скорочуючи обсягу послуг з пасажирських перевезень».

В оприлюденому звіті, доданому в проекті рішення, зазначено, що за 8 місяців 2019 року підприємство перевезло 62,9 млн пасажирів, з який понад 41 млн — пільговики з безкоштовним проїздом. Збитки «Львівелектротрансу» за період першого півріччя 2019 року становили 25 млн гривень.

Додамо, що востаннє проїзд у міському електротранспорті дорожчав у квітні 2018 року. До цього квиток коштував три гривні.

Тоді депутати Львівської міської ради з фракції «УКРОП» Ігор Телішевський та Ігор Зінкевич ініціювали громадські слухання та збір підписів під петицією щодо недоцільності підняття вартості проїзду, через відсутність стратегії підприємства та якості перевезення пасажирів.

«Найперше, будь-які корегування тарифу можливі лише при наявності точної системи обліку пасажирів, якої, наразі, у Львові немає. У мерії повинні засвоїти європейське правило — перше сервіс, а потім оплата. Це загальноєвропейський принцип, який наразі у Львові неохоче впроваджують. Лише після якісних змін у транспорті міста, можливе подорожчання проїзду, а не зараз, коли ти не впевнений, що автобус приїде за графіком, а салон буде чистим», — зазначив депутат ЛМР з “УКРОПу” Ігор Телішевський.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!