Районний суд Львова визнав електросамокат «транспортним засобом» і покарав водія, який вчинив ДТП

Галицький районний суд Львова оштрафував керманича електросамоката Михайла Івегеша, який раптово виїхав із тротуару на проїжджу частину і врізався в автомобіль. Про це посилаючись на матеріали судового рішення пише “Zaxid.net”.

Хоч електросамоката немає у Правилах дорожнього руху (ПДР)на думку судді, за всіма ознаками він підпадає під визначення «транспортний засіб», якому їздити тротуаром заборонено.

У матеріалах справи вказано, про ДТП трапилася 5 вересня, на вул. Данилишина, 6.

Тоді львів’янин Михайло Івигеш, який їхав на самокаті, раптово виїхав на проїзну частину, де зіткнувся з автомобілем “Lexus”. У суді водій самоката свою вину не визнав і заявив, що це водійка “Lexus” врізалась у нього.

У Правилах дорожнього руху відсутнє визначення електросамоката, однак, на думку судді Галицького районного суду Наталії Зубачик, елекстросамокат підпадає під визначення «транспортний засіб», а йому, згідно з правилами дорожнього руху, забороняється їздити тротуарами і пішохідними доріжками.

Суд вважає, що Михайло Івигеш не мав права їхати на тротуарі, а звідти — виїхати на проїзну частину і врізатись у “Lexus”. Враховуючи це, 23 вересня Галицький районний суд визнав водія самоката винним у порушенні правил дорожнього руху за ст. 124 КУпАП та оштрафував його на 850 грн.

Крім цього, він має заплатити 454 грн судового збору. Цю постанову можна оскаржити в апеляційному суді.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!