Річниця вбивства рома у Львові: що відомо слідству станом на сьогодні

Опубліковано 25 Червня 2019 о 09:15
Слідство у справі вбивства рома Давида Поппа у Львові не знайшло доказів того, що цей злочин скоєно на ґрунті ненависті.

Про це йдеться в сюжеті журналістки “Громадського” Тетяни Безрук.

Слідство перевіряло цю версію, але доказів не знайшло.

«У ході досудового розслідування не знайшли будь-яких доказів наявності будь-якого расизму чи націоналізму в діях обвинувачуваних», — сказав заступник начальника відділу ювенальної юстиції прокуратури Львівської області Юрій Матлах.

Він додав, що група молодиків, яка розгромила табір ромів у Львові рік тому, не є злочинною організацією, в якій можна було розмежувати виконавця, посібника і підбурювача.

Адвокат постраждалих Дмитро Швець у коментарі “Громадському” заявив, що держава приховує проблему злочинів на ґрунті расової, національної або релігійної ненависті.

«Якщо досліджувати різні судові рішення, таких вироків майже немає. Якщо є — це дуже виняткові справи», — наголосив він.

Загалом, у справі про напад на ромський табір і вбивство Давида Поппа на лаві підсудних перебувають 14 осіб, трьох обвинувачують у вчиненні умисного вбивства, решту — в хуліганстві.

«В умисному вбивстві обвинувачуються троє осіб, серед них двоє неповнолітніх, це є частина 2 статті 115 Кримінального Кодексу України. Ця стаття передбачає довічне позбавлення волі», — сказав Матлах.

Нагадаємо, що у червні минулого року, до поліції надійшло повідомлення про те, що у лісовому масиві на околиці Львова група невідомих осіб у масках напала на табір у якому проживають громадяни ромської національності. 

Внаслідок сутичок, загинув 24-річний ром, який є мешканцем села Рівне Закарпатської області. Ще трьох госпіталізували з ножовими пораненнями — 19-річного мешканця міста Мукачево, 30-річну мешканку села Буркатове, Закарпатської області, та 10-річного хлопчика, який також є мешканцем села Буркатове.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM