Рятувальники, спільно з волонтерами, промаркували туристичні маршрути Карпат (фото)

Рятувальник Явірницького пошуково-рятувального відділення спільно з волонтерами промаркували туристичні маршрути та встановили стовпи з інформацією для тих, хто піде на Чорногору взимку. Вони постави 40 стовпів і понад 100 табличок. Про це інформує “Репортер”.

Нещодавно за ініціативи волонтерів фундації «Карпатські стежки», якою керує Василь Фіцак, а ще з рятувальниками Явірницького відділення промаркували туристичні маршрути та встановили стовпи з інформацією для тих, хто піде на Чорногору взимку.

За словами Фіцака, це така підготовка до зими. Загалом поставили 40 стовпів і понад 100 табличок.

Так, 13 стовпів вже є на відрізку від зони лісу з боку озера Марічейка до вершини Попівана. Ще 27 — на ділянці від вершини до перемички під Смот­ричем. Ці стовпи стоять через кожні 120 метрів, мають знаки маркування маршруту й нумерацію.

«Нумерація йде знизу, аби людина бачила, що вона йде з 13 стовпа через кожні сто метрів бачить 12, 11, 10, — пояснює Фіцак. — Це дозволяє їй орієнтуватися, а, крім того, розраховувати свої сили. Також через кожні 20 метрів будуть допоміжні арматурні стовпчики. Відповідно, це все є безпека. Наша ціль — не лише допомогти та врятувати, але й запобігти».

Читайте також:   Виконував поворот: на Сколівщині у ДТП загинули водій та пасажирка "Фольксвагена"

У місцях, де є лавинонебезпечні ділянки, встановили попереджувальні таблиці. Василь каже, багато людей взимку ходить літніми маршрутами, а це дуже небезпечно.«Хочемо ще в Шибеному встановити картосхеми з зимовими маршрутами на Попіван, у Дземброні, а також на самій горі, — говорить рятувальник. — На них будуть показані безпечні шляхи пересування взимку».

Рятувальникам нерідко доводиться супровод­жувати людей, які втратили орієнтування через складність рельєфу чи обмежену видимість. А так туристи матимуть можливість перенести ці стовпи на GPS-пристрій і мати їх координати.

Цю підготовку до зими рятувальники й волонтери роблять власним коштом. За всі розхідні матеріали заплатили сам Фіцак і його товариші, які допомогли з друком лавинних і номерних таблиць.

За словами Василя, таблиці також потрібні на інших популярних маршрутах — на Говерлу, на Боржаві, на Свидовці, на Чорногірському та Мармароському хребтах.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!