СБУ на Львівщині блокувала діяльність мережі «ботоферм», керованих з Росії (фото)

Опубліковано 16 Червня 2020 о 16:06

Служба безпеки України блокувала на території Львівської області діяльність розгалуженої мережі «ботоферм», які керувались з території країни-агресора. Про це повідомили у пресслужбі СБУ у Львівській області.

Оперативники відділу кібербезпеки встановили, що організатори через відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення керували електронними поштовими скриньками та обліковими записами у соцмережах з використанням фейкових персональних даних. Реєстрацію таких акаунтів в мережі «Інтернет», ділки здійснювали за допомогою SIM-карток українських та російських операторів зв’язку.

“Загалом, угруповання зареєструвало кілька тисяч активних акаунтів для поширення у соцмережах недостовірної інформації щодо ситуації в Україні, продовження гібридної війни проти нашої держави та здійснення впливу на свідомість людей з метою поширення негативного настрою в суспільстві та дискредитації української влади”, — повідомляють у службі.

У рамках спільної спецоперації проведеної оперативниками СБ України на території нашої держави, схожа протиправна діяльність була виявлена та припинена в Києві, Сумах, Чернігові та Одесі.

Під час проведення обшуків слідчими та оперативниками СБУ виявлено і вилучено комп’ютерну техніку та спеціальне обладнання (GSM-модеми та шлюзи), понад 15 тисячі SIM-карток операторів стільникового мобільного зв’язку України та Росії.

У результаті проведених заходів перевіряється версія щодо причетності до організації вказаної протиправної діяльності спеціальних та розвідувальних органів РФ.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM