СБУ повідомляє, що нейтралізувала силовий осередок нардепа Іллі Киви (фото)

СБУ повідомляє, що нейтралізувала силовий осередок народного депутата. Так, внаслідок спецоперації в Харкові, Лисичанську та Сєвєродонецьку, нейтралізувала “силовий осередок” проросійської організації, який, за даними правоохоронців, контролював нардеп Верховної Ради. Про це сьогодні повідомили у пресслужбі СБУ.

За даними ЗМІ, йдеться про Іллю Киву.

“СБУ запобігла спробам розхитування суспільно-політичної ситуації у східних регіонах України. Під час спецоперації у Харкові, Сєвєродонецьку та Лисичанську блоковано діяльність угруповання, причетного до вчинення тяжких злочинів на ідеологічному підґрунті. Зловмисники діяли під прикриттям громадського об’єднання, яке підконтрольне одному з народних депутатів України. За даними досудового розслідування, угруповання спеціалізувалося на вчиненні злочинів і провокативних дій, спрямованих на розхитування ситуації в країні”, — повідомили у СБУ.

У ході процесуальних дій за місцями проживання зловмисників та офісному приміщенні громадського об’єднання правоохоронці виявили:

  • холодну зброю, яку могли використовувати для вчинення тяжких злочинів;
  • інструкцію з підготовки учасників угруповання до радикальних дій стосовно ідеологічних опонентів;
  • велику партію канабісу та обладнання для його вирощування.

“Встановлено, що, у березні цього року, лідер групи, спільно з її активними учасниками, завдав ножем тяжкі тілесні ушкодження ідеологічному опоненту. За задумом «кураторів», дії зловмисників мали призвести до застосування відповідних заходів та спровокувати загострення політичної обстановки і масові порушення громадського порядку”, — додали у пресслужбі силовиків.

Наразі, слідчі органів безпеки повідомили лідеру угруповання про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!