Сергій Князев оприлюднив відео зізнання нападників на Катерину Гандзюк

За виконання злочину організатор пообіцяв виконавцеві 5 тисяч доларів США. Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Сьогодні, 6 листопада, Голова Національної поліції поінформував народних депутатів України про дії відомства та співпрацю з іншими правоохоронними органами у розслідуванні кримінального провадження за фактом вбивства чиновниці Херсонської міськради.

За словами Сергія Князєва, він повідомить про деталі слідства у рамках, дозволених слідчими, — задля недопущення будь-яких спекуляцій щодо реального стану розкриття вбивства Катерини Гандзюк.

Відтак, глава Нацполіції повідомив, що правоохоронці вилучили на місці нападу та на шляху відходу зловмисника одяг потерпілої, пару гумових рукавичок та  скляну банку. Крім того, при відпрацюванні прилеглої території поліцейські виявили камеру зовнішнього відеоспостереження, яка зафіксувала одного із можливих нападників.

«Це все, чим ми оперували на той час», — підкреслив Сергій Князєв, інформуючи народних депутатів про початок розслідування нападу на Катерину Гандзюк, що мав місце 31 липня цього року. 

Глава Нацполіції повідомив, що в подальшому, у результаті проведення оперативних заходів, слідчі та оперативники встановили особу продавця, в якого злочинці, у місті Каховка, придбали знаряддя злочину — сірчану кислоту. Крім того, правоохоронці встановили покупця вказаної речовини, який є учасником АТО. 

Після його затримання та допиту слідчі встановили і затримали організатора цього злочину, його двох поплічників та безпосереднього виконавця. Всі затримані є учасниками АТО. Вони підтвердили ті обставини, що встановили слідчі. Водночас, Сергій Князєв зазначив, що жодної інформації від ЗМІ та громадян слідчі не отримували.

«Можу додати, що затримання організатора проводив особисто заступник Голови поліції та заступник Голови СБУ, що свідчить про рівень уваги керівництва правоохоронних органів держави до цього злочину», — наголосив Сергій Князєв.

Він повідомив, що правоохоронці з’ясували всі обставини готування та вчинення злочину, у результаті допитів затриманих осіб та 367 свідків. Крім того, правоохоронці провели 9 обшуків, понад 20 експертиз, більше 100 негласних слідчих дій. 

У результаті слідчі з’ясували, що у липні цього року організатор запропонував виконавцю побити секретаря Херсонської міськради Гандзюк. За це він пообіцяв винагороду в сумі 5 тисяч доларів США. Проте у подальшому плани злочинців змінилися, відтак, вони вирішили застосувати сірчану кислоту відносно Катерини Гандзюк. Напередодні вчиненого злочину, 26 липня, організатор, його співучасник та безпосередній виконавець придбали кислоту. У подальшому організатор розподілив ролі між співучасниками.

За словами Сергія Князєва, одного зі співучасників використовували як водія і той повинен був чекати в автомобілі. Ще один зловмисник повинен був спостерігати за територією навколо будинку Гандзюк, а виконавець — безпосередньо застосувати відносно потерпілої сірчану кислоту. Після вчинення злочину, водій відвіз виконавця до м. Олешки. 

«По дорозі до міста, взуття виконавця та пляшку, з під сірчаної кислоти, водій викинув на березі річки Конка. У подальшому, зазначені речі ми вилучили під час слідчих дій. Без показів підозрюваних осіб, поліція ніколи б не знайшла ці речові докази», — зазначив Сергій Князєв.
Він, також, додав, що під час обшуку будинку, в м. Олешки на Херсонщині, де зловмисники готували злочин, вилучено ще одну скляну пляшку із сірчаною кислотою. Наведені обставини ретельно задокументовані у процесі слідчих дій. За їх результатами з’ясовано та здобуто беззаперечні докази вини підозрюваних. Усім п’яти особам повідомили про підозру у вчиненні вбивства та обрали міри запобіжного заходу.

«Досудове розслідування поліція фактично завершила, здобула всі докази, які має врахувати суд», — наголосив глава Нацполіції, додавши, що за погодженням з Генеральною прокуратурою матеріали кримінального провадження будуть передані до Служби безпеки України для подальшого розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності замовників цього злочину.

«Сподіваюсь, що розкриття злочину відносно Катерини Гандзюк і покарання винних покладе край нападам на активістів. Ми до цього прикладемо максимум зусиль. Маю, також, надію, що це зупинить шалені спекуляції політиків та окремих громадян навколо цієї трагедії», — підкреслив Сергій Князєв.

 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!