Шість років без Андрія Кузьменка, день пам’яті лідера гурту”Скрябін”(фото)

 

Сьогодні, 2 лютого, день пам’яті Андрія Кузьменка — відомого українського співака, шоумена, лідера гурту «Скрябін».

У цей день виповнилося шість років із моменту, коли на Дніпропетровщині в ДТП загинув відомий український співак, лідер гурту “Скрябін” Андрій Кузьменко (Кузьма).

Андрій Кузьменко (1968–2015), відомий співак, продюсер, телеведучий, лідер гурту “Скрябін”. Народився в місті Самбір Львівської області. Мати — вчителька музики, батько — інженер.

Перше музичне потрясіння, яке стало поштовхом до меломанії — пісня “The Beatles” “Lady Madonna”, яку Андрій випадково почув у 1979 році, коли йому було 10 років.

 

Музикою почав займатися з 8-го класу, після того, як родина переїхала до Новояворівська. Ходив до музичної школи, грав на фортепіано. Служив в армії, закінчив стоматологічний факультет Львівського медінституту. Але стоматологія йому не подобалась, натомість все більше захоплювався музикою, зокрема панком. Тут одкровенням був спочатку шотландський гурт “The Exploited”, потім легендарні “Брати Гадюкіни”. Наприкінці 80-х років Андрій Кузьменко разом із друзями створює гурт “Скрябін” з яким відтоді тісно пов’язує власну долю. Впродовж тривалого часу Кузьма працював ведучим популярних теле- та радіо програм. Проявив себе і як талановитий письменник: у 2006 році видав книгу-автобіографію “Я, Побєда і Берлін”, яка згодом декілька разів перевидавалась.

Пісні, які запам’ятались і досі “на слуху” : “Мам”, “Люди як кораблі”, “Квінти”, “Радіо любов”, “Старі фотографії”, “Мовчати”, “Місця щасливих людей”.

У Львові минулого року проходили зйомки цього фільму.

2 лютого 2015 року, на 86 км траси “Кривий Ріг–Кіровоград” відбулося зіткнення позашляховика “Toyota Sequoia”, за кермом якого перебував співак, і молоковоза “ГАЗ-53”. Від отриманих травм, Андрій Кузьменко загинув на місці. Він повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!