Шмигаль розповів, на яких умовах відпустять українських заробітчан до Європи

Голова уряду розповів, на яких умовах відпустять заробітчан до Європи. Про це Денис Шмигаль повідомив в інтерв’ю “Українському радіо”.

“Сьогодні криза у світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. І сьогодні компанії з Європи, в тому числі представники урядових організацій звертаються до України з проханням допомогти з людьми для підсилення у різних сферах економіки в Європі. Україна сьогодні стала в сильну переговорну позицію  щодо своїх людей і ми вперше отримали змогу забезпечити людям нормальні цивілізовані умови роботи в Європі. Це страхування, офіційна оплата праці, проживання, лікування в тому числі у випадку захворювання коронавірусом. Ми ведемо перемовини про те, що контракти мають бути не менше як на 3 місяці”, — розказав прем’єр.

Він також додав, що для України важливо зупинити так званий туризм, коли людина їздить на два тижні туди-назад.

“Це буде дуже швидкий канал привезення в Україну коронавірусу. Тому слід подбати не лише про людей, які поїдуть на заробітки, а й про тих, хто залишиться в Україні. Безумовно всесвітня криза чинитиме тиск на економіку України. Відповідно по макропрогнозам, які розраховані міністерством економіки падіння ВВП складе мінус 4,8 % . Це доволі глибока просадка  для української економіки. Тому ми працюємо над створенням великої кількості робочих місць. Це важливо не лише для людей, які повернулися із заробітків, але й для тих людей, які втратили роботу в Україні через карантин. Йдеться про потребу у створенні не менше, ніж 500 тис робочих місць. Звісно це не будуть космічні зарплати високо кваліфікованих працівників, але це будуть зарплати, які дадуть змогу українським сім’ям забезпечити себе на цей час економічної кризи”, — уточнив денис Шмигаль.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!